Kuo yra ypatingas marmuras?
Šiuolaikiniame namų interjere marmuras užima itin aukštą poziciją. Marmuriniai paviršiai suteikia namams nepaprastos prabangos ir primena rūmuose esančias fojes. Sumodernėjęs marmuras vis labiau veržiasi į namų interjerą ir tampa pagrindiniu akcentu.
Iš kur atsiranda marmuras?
Marmuras susidaro iš karbonatinių uolienų, kurios dažniausiai yra kilusios iš dolomito ir klinties bei vykstant metamorfizmo procesams. Tam, kad susidarytų marmuras yra reikalinga aukštas slėgis ir temperatūra, todėl šioje medžiagoje nelieka jokių fosilijų. Metamorfizuojantis itin švariai klinčiai, marmuro spalva būna balta. Kitos marmuro spalvos arba juostelės atsiranda dėl įvairiausių priemaišų, o dažniausiai tai būna smėlis, aleuritas, molis ar geležies oksidas.
Pats marmuro pavadinimas yra kilęs iš graikų kalbos, kuris reiškia „spindintis akmuo“. O jo daugiausiai yra išgaunama Ispanijoje, Italijoje, Brazilijoje, Graikijoje, Portugalijoje ir Indijoje. Šiai dienai marmuras yra naudojamas itin aktyviai namų interjere – marmurinės plytelės, vonios, virtuvės stalviršiai, židiniai, klojamos grindys bei puošiamos sienos.
Marmuras pasižymi lengva prabanga, kuris yra naudojamas įvairaus stiliaus interjeruose, o t.y. nuo klasikos iki naujai atgimusio deco ir modernaus minimalizmo. Viskas priklauso su kokiomis detalėmis derinate marmurą, nes ši medžiaga gali suteikti tiek prašmatnios prabangos, tiek tapti subtiliu akcentu bendrame namų vaizde.
Kokios yra marmuro savybės?
Kiekviena medžiaga pasižymi tam tikromis savybėmis, kurios padeda jums išsirinkti, ar tai yra tinkama jūsų namų interjerui, ar ne. Dažniausiai savybės yra išskaidomos į tam tikrus tikslius bruožus.
Vandens sugeriamumas. Marmuras yra natūralus akmuo, kurio vandens sugeriamumas siekia apie < 0,5 – 1 procentą. Yra keli akmens atspalviai, kurie turi žymiai didesnį vandens sugeriamumą – Rain Forest Brown, Yellow, Green apie 2 – 3 procentus.
Porėtumas. Marmuro porėtumas yra laikomas išties nedideliu, bet vis dėlto viskas labai priklauso nuo nuo pasirinkto akmens, o ypač nuo jo apdirbimo. Poliruotas akmuo faktas, kad turi minimalų porėtumo procentą palyginus su kitais apdirbimo būdais, kurie yra galimi natūraliam marmurui.
Tankumas. Marmuro tankumas vidutiniškai siekia nuo 2,55 iki 2,7 kg/cm3. Šio akmens tankumas yra labai didelis, o tai reiškia, kad paties akmens kubinis metras gali sudaryti nuo 2,5 iki 3 tonų.
Kietumas. Marmuras nėra toks kietas akmuo, kaip koks granitas, tačiau yra puikiai tinkamas daugeliui sričių. Pagal moso skalę, marmuro kietumas siekia 3 – 4 balus.
Blizgesys. Marmuras poliravimo metu įgyja nemažo blizgesio komponentą bei jį išlaiko tikrai ne vienerius metus. Blizgesys yra išgaunamas poliruojant akmenį sausuoju arba šlapiuoju būdu. Nupoliruotas marmuras atrodo lyg koks veidrodis, atspindi kontūrus šviesoje ir šviesą.
Atsparumas klimatizacijai. Natūralus marmuras yra laikomas atsparus įvairiems klimato pokyčiams. Yra tam tikrų šio akmens rūšių, kurių rūšis, atspalvis, kilmė yra tinkama tik tam tikro pasaulio regiono klimatizacijai.
Kur galima panaudoti marmurą, kur galbūt nežinojote?
- Baseinų apdaila – jai geriausiai yra naudoti natūralų akmenį, todėl marmuras yra puikus pasirinkimas. Šis akmuo jūsų baseino apdailai suteiks šiltų kraštų regiono aplinką.
- Fasadų apdailai – marmuras yra atsparus įvairiems klimato poveikiams, tokiems kaip: saulės spinduliai, šalčio, lietaus ir šilumos pokyčiams, todėl puikiai tinka šiai apdailai.
- Terasų apdailai – marmuro pasirinkimo gama yra labai plati, todėl galima rinktis terasų apdailai.
- Palangių apdailai – galima naudoti tiek viduje, tiek išorėje, nes marmuras nepraranda savo pradinių savybių – išvaizdos ir blizgumo, todėl juo galėsite džiaugtis ne vieną dešimtmetį.