Kokių klaidų vengti valant kilimus?
Ar jums patinka vaikščioti po namus su batais? O gal turite augintinių ar mažų vaikų? Jei taip, tikriausiai žinote, ką reiškia tikrai nešvarus kilimas ir jums svarbus dėmių naikinimas. Viena vertus, šios grindų savybės patogiausia atsisakyti – jų nereikėtų siurbti ar valyti. Kita vertus, kilimėliai namuose sukuria šiltą ir jaukią atmosferą, malonu vaikščioti basomis. Tačiau, žinoma, norint išlaikyti švarą ir higieną, reikia įdėti daug pastangų: juk kai kuriuose namuose gyvena maži vaikai. Kaip man tai padaryti?
Kaip dažnai reikia valyti kilimą?
Turite vaikų ar augintinių? Tada kilimą gali tekti valyti dažniau nei norite. „Šviežios“ dėmės reikalauja ypatingo dėmesio – iš karto jų neišvalius, gali nepavykti jų atsikratyti, o žymės išliks amžinai. Žinoma, visada galima kreiptis į profesionalus, bet mes visada norime sutaupyti, tiesa?Kaip valyti kilimą namuose? Yra keletas labai veiksmingų metodų, tačiau atminkite: ypač probleminiais atvejais, kai nešvarumai, tokie kaip vynas ar kraujas, yra ypač įsisenėję, reikės agresyvesnių chemikalų ir gali prireikti valymo specialisto pagalbos.
Įprasta kilimų valymo rutina: nuvalykite dulkes ir nešvarumus
Vienas geriausių kilimų valymo būdų yra siurbimas. Neturite vakuuminio siurblio? Puikiai tiks ir senos šluotis standesniais šereliais. Būkite pasiruošę:
- Prieš valydami kilimą nepamirškite perkelti baldų;
- Kad siurbimas būtų efektyvus, nustatykite siurbimo režimą pagal savo kilimo tipą;
- Siurbkite lėtai, atsižvelgdami į probleminę sritį;
- Naudodami pūkelių volelį nuvalykite šiukšles ar smulkius prilipusius nešvarumus;
- Kas mėnesį valykite kilimą, kad jis atrodytų švarus: pabarstykite ant jo daug kepimo sodos, pabarstykite vandeniu, kad sudrėkintumėte kilimą, tada drėgna kempinėle nušveiskite norimas atnaujinti arba ypatingas kilimo vietas.Leiskite pastovėti keletą valandų arba tol, kol soda išdžius. Kepimo soda sugers dėmes ir kvapus, tereikia ją išsiurbti.
Naujos dėmės turi būti pašalintos kuo greičiau. Geriausia tai padaryti iš karto, kai tik pasirodys. Nėra laiko? Tada bent jau pašalinkite drėgmę popieriniu rankšluosčiu. Jei yra maisto likučių ar kietų dalelių, stipriai netrinkite! Taip jie įtrinami į kilimo pluoštą, todėl nešvarumai pasišalina sunkiau.