Kokias pramogas turistams siūlo garsusis pakruojo dvaras?

Pakruojo dvaras su visomis savo atrakcijomis, stebėtinais vaidinimais ir edukacinėmis programomis, kurias galima stebėti ištisus metus, yra puikiai vertinamas ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje. Iš Rygos, Liepojos, Ventspilio, Daugpilio ir kitų gretimos valstybės miestų čia atvyksta dideli būriai turistų. Naujausią informaciją apie tai, kas dedasi Pakruojo dvare, rasite internetiniame portale Pickvibe.

Už kokius nuopelnus Pakruojo dvaras pelnė tokį populiarumą?

Pirmiausiai Pakruojo dvaras yra vertinamas ne tik už tai, kad jis yra vienas didžiausių Lietuvos dvarų, bet ir už tai, kad jame turistams yra sudarytos visos sąlygos asmeniškai patirti tokias akimirkas, kurios juos nukelia atgal į tolimą praeitį daugiau nei šimtą metų.

Čia galima aplankyti niūrius požemius, kuriuose būdavo laikomi ir kankinami nepaklusnūs baudžiauninkai, pabuvoti panoptikume vaškinio Drakulos ir panašių į jį veikėjų kompanijoje.  Susipažinti su degtinės varyklos ir alaus bravoro darbinėmis subtilybėmis, pasigrožėti senoviškais paveikslais ir pan.

Kokios atrakcijos dvare laukia jo svečių?

Norintys gali nusipaveiksluoti su senovišku fotoaparatu, o fotografas per keliasdešimt minučių išryškina negatyvus ir padaro nespalvotas nuotraukas atminimui. Be to, nuotraukų užsakovams pasiūloma apsirengti istoriniais XIX amžiaus pabaigos kostiumais. Tad eilinis miesto ar kaimo gyventojas gali pasijusti aristokrato kailyje.

Miesto vaikų čia laukia aptvarai su kaimo naminiais paukščiais – įvairių veislių vištomis, gaidžiais, žąsimis ir žąsinais. Jie gali pamatyti ir laukinių paukščių – erelių, sakalų. Šalia pastarųjų ir kupranugario galima pasidaryti asmenukę. O kas žaviausia mažiesiems – tai spalvinga karuselė, kokiose ant žirgelių sėdėdami ratu skriedavo dvariškių vaikai. Tai dabar gali padaryti ir mūsų laikų mažyliai, nors keliolikai minučių atitrūkę nuo išmaniųjų telefonų.

O kuo labiausiai sužavi Pakruojo dvaras tiek mažus, tiek didelius?

O nuostabiausia kas yra Pakruojo dvare – tai nepakartojamo grožio margažiedžiai gėlynai. Jau nuo pavasario prasideda jų atgimimas ir tęsiasi iki vėlyvo rudens. Šio dvaro gėlininkai bendradarbiauja su Olandijos gėlininkais. Čia akys raibsta nuo įvairiausių gėlių žiedų, kurių didelė dalis yra meistriškai įkomponuota į pasakiško grožio dekoracijas, kurias sudaro įvairios geometrinės figūros, iškilmingai atrodančios arkados.