Kokia yra sumokėto PVM grąžinimo procedūra?

Pridėtinės vertės mokestis yra prekių ir paslaugų mokestis, kuris imamas kiekviename tiekimo grandinės etape. Tai vartojimo mokestis, kurį galiausiai sumoka galutinis vartotojas, tačiau jį renka ir perveda įmonės visoje tiekimo grandinėje. PVM paprastai apmokestinamas kaip parduodamų prekių ar paslaugų vertės procentas, ir tai yra svarbus pajamų šaltinis viso pasaulio vyriausybėms. Tačiau kai kuriais atvejais įmonės ir asmenys gali susigrąžinti sumokėtą PVM. Paprastai PVM susigrąžinti gali įmonės ir fiziniai asmenys, kurie negyvena toje šalyje, kurioje buvo sumokėtas PVM. Tai reiškia, kad jei esate užsienio įmonė ar fizinis asmuo, sumokėjęs PVM šalyje, kurioje nesate įsisteigęs, galite turėti teisę susigrąžinti pinigus. Tačiau PVM grąžinimo taisyklės gali būti sudėtingos ir įvairiose šalyse skirtis, todėl svarbu pasikonsultuoti su vietinėmis mokesčių institucijomis arba mokesčių specialistu, kad patikrintų jūsų galimybes susigrąžinti PVM lengvatą.

Norint susigrąžinti PVM, prekės ar paslaugos, už kurias buvo sumokėtas PVM, turi atitikti tam tikrus kriterijus. Paprastai PVM susigrąžinti gali tik prekės ir paslaugos, kurios naudojamos verslo tikslais. Tai reiškia, kad sumokėjus PVM už asmenines išlaidas, pavyzdžiui, maistą ar drabužius, pinigų susigrąžinti negalėsite. Be to, tam tikrų rūšių prekėms ar paslaugoms, pvz., prabangos prekėms ar pramoginėms išlaidoms, gali būti taikomi apribojimai. Svarbu atidžiai peržiūrėti taisykles ir nuostatas, susijusias su PVM grąžinimu šalyje, kurioje sumokėjote PVM, kad nustatytumėte savo tinkamumą ir užtikrintumėte, kad grąžinimo paraiškoje pateiktumėte visus reikiamus dokumentus ir informaciją.

Norint susigrąžinti PVM, būtina surinkti visus reikiamus dokumentus ir kvitus. Tai apima sąskaitas faktūras, kvitus ir kitus dokumentus, įrodančius PVM sumokėjimą. Svarbu užtikrinti, kad šie dokumentai būtų išsamūs ir tikslūs, nes dėl bet kokios trūkstamos ar neteisingos informacijos PVM lengvatos deklaracija gali būti atmesta.  Kitas PVM grąžinimo procedūros žingsnis – prašymo pateikimas išvykimo vietoje. Paprastai reikia užpildyti PVM grąžinimo formą, kurią galima gauti iš atitinkamos mokesčių institucijos arba išvykimo vietoje, tai labiausiai aktualu fiziniams asmenims perkantiems tax free grandinėje. Formoje reikės tokios informacijos kaip ieškovo pavadinimas ir adresas, sumokėto PVM suma ir atitinkamos sąskaitos faktūros arba kvito numeriai. Toks prašymas gali būti pateikta tiek elektroniniu, tiek popieriniu būdu, atsižvelgiant į konkrečius šalies reikalavimus. Daugiau informacijos dėl mokesčių susigrąžinimo taip pat galite rasti kreipdamiesi į valstybinę mokesčių inspekciją, bei į mokesčių specialistus, kurie jums pagelbės susitvarkant visus formalumus.