Kodėl verta rinktis čerpes?

Namo stogo dangos pasirinkimas yra atsakingas procesas – kiekvienam šeimininkui norisi išsirinkti patį kokybiškiausią ir gražiausią variantą. Vienas tokių variantų yra čerpės, kurių tipų pasirinkimas yra išties platus, tačiau populiariausiomis išlieka betoninės, keraminės ir bituminės čerpės. Tad kokiais privalumais pasižymi kiekviena iš šių stogo dangų?

Elastinga medžiaga lengvam ir greitam montavimui

Bituminės čerpės žavi lengvu montavimu, kuris neužtrunka daug laiko ir sumažiną tikimybę padaryti klaidų. Juk net ir pati kokybiškiausia danga bus nieko verta, jei ji sumontuota neteisingai. Taip pat tai labai elastinga ir lengva medžiaga, todėl itin tinka dideliam nuolydžiui ar sudėtingoms stogo konstrukcijoms. Be to, bituminės čerpės yra atsparios karščiui – gali ištverti net ir didžiausią temperatūrą neišsilydydamos. Dar vienas puikus šios dangos bruožas – elastingumas – pasitarnauja ir kaip garso amortizatorius: krintančio lietaus garsas sumažinamas ir tampa tik raminančiu ošimu. Verta paminėti ir tai, kad bituminės čerpės yra itin taupi medžiaga, todėl pabaigę darbus tikrai neturėsite daug likučių, o jei jų ir bus, galėsite panaudoti pavėsinei ar kitam kiemo statiniui.

Tvirta ir atspari danga

Kadangi betonas bėgant laikui tampa tik dar kietesniu, ši danga yra itin tvirta ir ilgaamžė, gali atlaikyti didelį svorį, pavyzdžiui, kai daug prisninga. Betoninės čerpės atsparios aplinkos poveikiui, šalčiui, drėgmei bei karščiui ir namo viduje išlaiko optimalią temperatūrą. Tai Lietuvos klimatui visiškai pritaikytas produktas, kuris nenuvils itin ilgalaikiu tarnavimu. Taip pat dažnai sužavėti gali šios dangos dizainas – tai klasikinis, kartais gal netgi kiek senovinis variantas, kuris padarys jūsų namą ar pastatą išskirtiniu ir pritrauks praeivių akį.

Dievinantiems ekologiją

Keraminės čerpės itin mėgiamos tų, kurie nori pasirinkti patį tvariausią variantą. Ši danga yra gaminama iš natūralių medžiagų – molio, kalkakmenio ir vandens. Tokia kombinacija sukuria itin tvirtą dangą, kuri yra atspari ne tik itin aukštai ar žemai temperatūrai, bet netgi ir ugniai. Nedegi medžiaga taip pat nepaveiki rūgštiesiems lietums, stipriems vėjo gūsiams ir kitoms stichijoms. Šios čerpės yra ir labai įdomaus dizaino pasirinkimas, dėmesį prikaustantis savo išskirtine spalva.