Kodėl verta namus šildyti kietu kuru?

Nusprendę statytis namą žemės sklype, kuriame nėra dujų tiekimo, turite keletą šildymo galimybių. Vienas iš jų – kietojo kuro katilo įrengimas.

Tačiau kartais pigiausias kuras nepasirodo pats geriausias pasirinkimas, pavyzdžiui, dėl to, kad trūksta vietos kurui laikyti. Vienas iš atrankos kriterijų taip pat turėtų būti šildymo įrenginio, varomo tam tikru kuru, naudojimo komfortas. Taip pat svarbus tam tikro kuro poveikis aplinkai.

Namo šildymas kietu kuru:

Anglys

Populiariausias kietasis kuras yra anglis. Nusprendę šildyti namus anglimi, turėtumėte rasti tinkamą vietą jų atsargoms laikyti. Reikia turėti omenyje, kad šis kuras yra „nešvarus“ – anglys labai dulkėtos ir teršia erdvę, kurioje yra laikomos. Atsižvelgiant į namo šildymą anglimis, taip pat turime atsižvelgti į gana varginantį katilo veikimą – tam reikės reguliariai papildyti kurą. Anglis nėra ekologiškas kuras, jis teršia aplinka, be kita ko, susidaro dideli kiekiai CO2 patenkantys į atmosferą.

Mediena

Populiariausias atsinaujinantis energijos šaltinis yra mediena. Jos pranašumai nėra sudėtinga įsigyti ir prieinama kaina. Medienos deginimo produktai teršia aplinką daug mažiau nei anglis. Į atmosferą išmetamo anglies dvideginio kiekis neviršija CO2 kiekio, kurį anksčiau pasiimdavo medžiai fotosintezės procese. Jei nuspręsite naudoti šį kurą, taip pat turėtumėte pasirūpinti jo laikymo vieta ir pastoviu papildymu. Svarbu ir medienos rūšis, kurią naudosite – jos kaloringumas ir drėgmė. Nusprendę šildyti namą malkomis, turite atsižvelgti ir į gana dažną kuro papildymą į katilą.

Granulės

Ekologiškam kietajam kurui taip pat priskiriamos granulės, t.y. suspaustos pjuvenos ir medienos drožlės, gaunamos iš atliekų. Joms taip pat reikės sandėliavimo vietos. Dažniausiai tai būna beveik priežiūros nereikalaujantys įrenginiai – degalai dozuojami automatiškai o pasirinktų granulinių katilų kaina priklausys nuo jų galios.

Pagrindinis šio kuro privalumas yra tai, kad jis yra atsinaujinantis energijos šaltinis. Medienos granulės taip pat yra didelio kaloringumo kuras – 1 tona gali atstoti apie 450 – 470 l šildymo kuro, apie 570 kubų. gamtinių dujų ir apie 0,8 t ekologinių žirnių anglies.

Vienoje tonoje sudegusių granulių lieka apie 5 kg netoksiškų pelenų, kurie gali būti naudojami, pavyzdžiui, kaip trąša augalams. Palyginimui – tona anglių duoda apie 150 kg atliekų, kurių patys nesugebame sutvarkyti.