Kiek gali kainuoti permontuoti padangas?

Jei jūsų automobilio padangas reikia pakeisti, jums gali kilti klausimas, kiek naujas komplektas jums atsipirks. Tačiau atsakymas į šį klausimą priklauso nuo daugybės veiksnių. Tokie dalykai, kaip padangų prekės ženklas, jūsų transporto priemonės dydis ir tipas, kaip važiuojate, kaip ketinate naudoti transporto priemonę, lemia sprendimą pirkti tam tikrą padangų komplektą, o ne kitą. Netgi pigiausių padangų kaina įvairiose transporto priemonėse skiriasi priklausomai nuo ratų dydžio. Pavyzdžiui, mažiausios kainos naujos padangos gali kainuoti maždaug 50 eurų, o aukščiausios klasės variantas yra 85 eurus kainuojančios „Michelin“ padangos. Viso rinkinio skirtumas gali reikšti skirtumą tarp 200 eurų ar 340 eurų.

Tai kodėl skirtumas? Skirtumas tarp Budget ir Premium padangų. Jei tiesiog negalite sau leisti pirkti nieko kito, išskyrus pigiausias padangas, bent jau turite lengvą pasirinkimą! Tačiau verta žinoti, kad dažnai tai klaidinga ekonomika. Pigiausios padangos dažnai yra tokios pigios, kad tam tikrų rimtesnių protektoriaus raštų, gumos mišinių ir kitų naujovių, skirtų puikioms, patvarioms padangoms gaminti, moksliniai tyrimai ir plėtra. Vienas iš paprasčiausių palyginimų yra su padangos pasipriešinimu riedėjimui. Tai klasifikuojama tarp A-E. Padangos gali sudaryti 20–30 % bendrų transporto priemonės degalų sąnaudų, o skirtumai tarp kiekvienos kategorijos padangos „Degalų efektyvumo“ įvertinimo reiškia, kad padanga sunaudoja 0,1 l mažiau 100 km. Pasiskirstę visose keturiose padangose ​​ir lyginant D ir A kategorijas, su A kategorijos padangomis norite sunaudoti žymiai mažiau degalų. Sutaupę 5–10 % degalų, per metus galite lengvai sutaupyti apie 100–200 svarų sterlingų degalų, priklausomai nuo to, kaip dažnai ir kaip važiuojate. Taigi, kaip matote, pradiniai 160 eurų, sutaupytų pigesnių padangų, ilgainiui kompensuojami sutaupant degalų. Be to, aukščiausios kokybės padangos paprastai bus sunkiau dėvimos, patvaresnės ir kels mažiau triukšmo – jų vidutinė eksploatavimo trukmė yra 20 000 kilometrų, o pasirinkus aukščiausios kokybės padangas ilgainiui sutaupoma dar daugiau pinigų.

Sezoninės padangos. Kitas esminis skirtumas yra tarp sezoninių ir bet kokiam orui skirtų padangų. Nors atskirose vasarinių, žieminių ar visoms oro sąlygoms skirtų padangų kategorijose galite gauti biudžeto skirtumų, verta paminėti, kad aukščiausios kokybės padangos visada bus geresni kiekvienoje kategorijoje. Skirtumai tarp jų yra protektoriaus raštai ir gylis. Trumpai tariant, žieminės padangos paprastai turi gilius protektoriaus griovelius, kad geriau sukibtų su keliu šlapiomis ar snieguotomis sąlygomis. Dažniausiai padangų keitimas yra nemokama paslauga, kai perkate naujas padangas iš to pačio paslaugos tiekėjo.