Keliautojai iš Vokietijos: „Šiauliai nusipelno daug daugiau dėmesio!”

Keliautojai Stefanas ir Mia, į Šiaulius atvykę iš pietų Vokietijos, kartu keliauja jau 9-erius metus. Apkeliavę net 28 šalis, apie Lietuvą jiedu sako, kad tai šalis „pavogusi jų širdis jau tada, kai tik išlipo iš lėktuvo”. Ir visa tai dėl istorinių vietovių, senamiesčių, išskirtinės gamtos ir vietinių svetingumo.

Jei vis dar galvojate, aplankyti Šiaulius dabar ar laukti rudens – Stefanas ir Mia sako: Dabar! Štai jų kelionės įspūdžiai iš anksti pavasarį vykusios viešnagės Saulės mieste.

Ikoniškoji šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedra tik paskatino šį miestą įtraukti keliaujant po Lietuvą.  Pora pasakoja Šiaulius įsimylėjusi ir dėl jų architektūros, bendro miesto „paveikslo”.

Dažnai turistai skundžiasi, kad miestai pilni… kitų turistų! Ir kad sunku prasilenkti, pamatyti įvairiausius objektus. O Šiauliuose keliautojai džiaugėsi galį ištiesti kojas žaliuosiuose plotuose, ramiai tyrinėti miesto gatves. Ką jau kalbėti apie ežerus ir pažintinius takus tik ir kviečiančius vietinius ir miesto svečius mėgautis žaluma ir gražia gamta.

Ir ne tik gamtos grožis turi sudominti. Pasak keliautojų iš Vokietijos, mieste gausu meno kūrinių –  nuo šiuolaikinio gatvės meno iki Vilniaus gatvę vis dar puošiančių neįprastų reklamų (tūrinės reklamos). Penkios juodos katės ant vaistinės „Valerijonas” stogo ar miesto herbas pačiame centre – tai tik keli objektai, verti jūsų dėmesio.

Šiauliuose praleidusi net kelias dienas pora, regis, išvaikščiojo juos skersai išilgai. Juos sužavėjo ir pėstiesiems skirta Vilniaus gatvės dalis, vadinamasis bulvaras. Pora pastebėjo ir penkis juodus katinus ant „valerijono” vaistinės stogo, didžiulį miesto herbą prie „Gaidžio” laikrodžio aikštės. Neliko nepastebėtas ir Chameleonas medyje, pasimatuoti ir M. Gaubo sukurti „Mano batai”. Ir tai tik keli objektai, kurie patraukė keliautojų iš Vokietijos akį.

Pasivaikščiojimams svečiai iš Vokietijos pasirinko Talkšos ežero pakratę, ten sutiko didžiausią Lietuvoje gyvūno skulptūrą – „Geležinę lapę”. Netoli įkurtas Vandos Kavaliauskienės Katinų muziejus taip pat pateko į maršrutą. Pasak keliautojų, jį būtina įtraukti į savo planus.

O kur dar Chaimo Frenkelio vila su rožių sodu, istoriniu pastatu ir jo ekspozicijomis – būtina užsukti.

Vasarą labai norisi tiesiog stebėti gatvę, mėgautis desertais, gėrimais. Vokiečiai apsilankė bulvare įsikūrusioje kavinėje „Leja”. Pasak jų, tai puiki vieta palepinti savo skonio receptorius ir pasimėgauti gera kava ir desertais, kuriems sunku atsispirti, o dar sunkiau išsirinkti.

Jei neįsivaizduojate savo kelionių be suvenyrų, iš Pabaltijo būtina parsivežti kažką pagaminto iš gintaro. Pora įvairių suvenyrų rado vietos turizmo informacijos centre.

Baigdami savo vizitą Šiauliuose keliautojai iš Vokietijos pažadėjo sugrįžti: „Šiauliai – ketvirtas pagal dydį Lietuvos miestas, kuri nusipelno daug daugiau dėmesio!”

Keliautojai iš Vokietijos: „Šiauliai nusipelno daug daugiau dėmesio!" Keliautojai iš Vokietijos: „Šiauliai nusipelno daug daugiau dėmesio!" berniukas Šiauliai