Kas yra kompiuterinė autodiagnostika ir kas jos metu atliekama?

Per porą pastarųjų dešimtmečių kompiuterinė automobilių diagnostika stipriai išpopuliarėjo. Seniau daugelį gedimų buvo galima nustatyti be jokios įrangos. Tačiau, šiandien automobiliai yra pilni skaitmeninių daviklių, sensorių ir valdymo blokų, todėl vienas gedimas gali įvykti dėl begalės skirtingų priežasčių.

Kompiuterinės diagnostikos metu speciali įranga prijungiama prie automobilio elektros sistemos. Įranga gauna duomenis iš visų valdymo blokų apie problemas, gyvus parametrus, ir perteikia juos kompiuterio ekrane.

Kompiuterinė diagnostika yra diagnostikos, o ne remonto įrankis

Klientai dažnai mano, kad kompiuterinė autodiagnostika leidžia nutrinti atsiradusias klaidas ir taip gedimai pasišalina savaime. Deja, ši įranga yra skirta tik diagnozavimui. Atsiradusios klaidos leidžia lengviau nustatyti gedimus. Pavyzdžiui, jeigu užsikemša kuro filtras, diagnostika gali pranešti apie sumažėjusį kuro slėgį – po to autoelektrikas turi pats padaryti išvadas, nustatyti gedimą ir jį pašalinti.

Gyvų parametrų stebėjimas

Viena vertingiausių diagnostikos įrankių funkcijų yra gyvų parametrų stebėjimas. Specialistai, naudodami atitinkamą įrangą, gali prisijungti prie įvairių valdymo blokų informacijos. Pavyzdžiui, galima stebėti, kokį greitį matuoja kiekvienas ABS rato daviklis, koks yra kuro sistemos slėgis, kokia yra įvairių jutiklių būsena ir t.t. Tai gerokai palengvina gedimų nustatymą bei įvairių sistemų būklės patikrą.

Įvairių blokų pririšimas, funkcijų aktyvacija

Jau daugelį metų aukštesnės klasės automobiliuose negalima net pakeisti akumuliatoriaus jo nepririšus prie automobilio. Gamintojas nustato optimalius parametrus tam tikroms dalims, kaip turbina, akumuliatorius, purkštukai ir t.t. Todėl, pakeitus tam tikras detales, jas privaloma suprogramuoti (pririšti), kitaip automobilis veiks netinkamai arba neveiks visai.

Neatidėliokite kompiuterinės diagnostikos atlikimo. Jeigu prietaisų skydelyje užsidegė kokia nors įspėjamoji lemputė, būtina susisiekti su specialistais patikrai, kad išvengtumėte brangių išlaidų.