Kas kiek laiko rekomenduojama atlikti profilaktinę dantų apžiūrą?

Beveik kiekvienas įsitikinęs, kad jo dantys yra sveiki, kol jų neskauda. Toks žmogus nusiteiks apsilankyti pas odontologą tik kai jam suskaus dantį. Tačiau nemaža dalimi atvejų toks vizitas pas gydytoją jau būna pavėluotas. Dažnai nepavyksta išsaugoti danties ar kelių dantų iš karto. O jei dantų iš eilės neužtenka, tuomet reikia protezuoti, taip pat ir implantuoti…

Reguliarūs vizitai pas odontologą prisideda prie dantų išsaugojimo ir neleidžia kariesui virsti pulpitu. Dantų patikrinimo metu jūsų odontologas išvalys dantis, apžiūrės burną ir patikrins, ar nėra dantenų ligų. Gydytojas taip pat įvertins kitų burnos sveikatos problemų atsiradimo riziką. Tikrinimas gali apimti ir dantų rentgeną ar kitas diagnostikos procedūras, padedančias diagnozuoti ligas ir jas laiku gydyti.

Kodėl tai būtina?

Reguliarūs dantų patikrinimai padeda apsaugoti jūsų burnos sveikatą. Apžiūra suteiks galimybę gydytojui pateikti rekomendacijas, kaip prižiūrėti dantis, ir nustatyti problemas ankstyvoje stadijoje – tada, kai jos yra labiausiai gydomos.

Kaip dažnai reikia tikrintis?

Rekomenduoja kas šešis mėnesius planuoti dantų patikrinimus. Šešių mėnesių laikotarpis nustatytas ne be priežasties, nes būtent per šį laikotarpį atsiranda pirmieji ligų požymiai.

Odontologijos klinika Klaipėdoje tai ta vieta, kur odontologas dantų apžiūros metu

  • Įvertins bendrą sveikatą ir burnos higieną;
  • įvertins dantų ėduonies, šaknų ėduonies ir dantenų ligų riziką;
  • įvertins dantų gydymo poreikį;
  • patikrins dantų ir žandikaulio sąkandį;
  • parodys tinkamus dantų valymo būdus;
  • prireikus atliks dantų rentgeną ar kitas diagnostines procedūras;
  • patars renkantis dantų šepetėlį ir pastą;
  • patars ir rekomenduos, kaip naudoti higienos priemones, dantų siūlą, irigatorių.

Sveiki dantys ir dantenos yra raktas ne tik į gražią šypseną, bet ir į jūsų savijautą, o taip pat dantų sveikata yra tiesiogiai susijusi su viso organizmo sveikatos būkle.

Visi pokalbio metu atkreipiame dėmesį į pašnekovo šypseną, o pirmasis įspūdis labai priklauso nuo šypsenos. Pagal dantų būklę senais laikais nustatydavo, ar žmogus sveikas. Šiomis dienomis niekas nepasikeitė. Kaip ir anksčiau, dantys yra sujungti su likusia kūno dalimi ir tarnauja kaip savotiškas sveikatos problemų detektorius.