Kaip žinoti, ar esate pasirengę įsigyti šunį?

Mintis turėti keturkojį draugą daugeliui atrodo viliojanti. Bet prieš įsigydami šuniuką įsitikinkite, kad tikrai esate tam pasiruošę, mat keturkojis – tai ne tik džiaugsmas, bet ir didžiulė atsakomybė. Štai keli klausimai, į kuriuos atsakę padėsite sau apsispręsti, ar esate pasirengęs įsigyti šunį.

Ar galite sau tai leisti finansiniu požiūriu?

Net jei šuniuką paimsite iš prieglaudos, jo išlaikymas periodiškai reikalaus išlaidų, todėl labai gerai įvertinkite, ar galite sau tai leisti. Keturkojui bus reikalingas maistas, įvairios higienos priemonės, susirgus reikės vaistų ir kainuos vizitai pas veterinarą. Tiesa, jei visgi keturkojį įsigysite, visus reikalingus jam daiktus patogu įsigyti internetu. Čia Rasite ir ėdalo, ir vitaminų, medikamentų, higienos priemonių bei kt.

Ar turite pakankamai vietos keturkojui?

Ypač klausimas aktualus gyvenantiems bute. Atsižvelkite į tai, kiek namuose turite vietos, mat šuniukui jos reikės miegui, žaidimams, jo dubenėliams. Priklausomai nuo turimos vietos tikslinga rinktis ir šuns veislę. Tiesa, pastarosios pasirinkimą sąlygos ir daugiau veiksnių, todėl būtinai pasidomėkite patinkančių veislių šuniukų poreikiais ir įvertinkite savo galimybes juos patenkinti.

Ar turėsite laiko šuniui?

Įvertinkite, jog keturkojį kasdien reikės išvesti į lauką. Taip pat reikėtų skirti laiko ir bendravimui, žaidimams su savo augintiniu.

Ar netoliese yra reikalingas paslaugas teikiančios įmonės?

Šuniui reikės pas veterinarą, į kirpyklą, gal reikės ir dresuotojo paslaugų. Sužinokite, ar netoliese yra tokias paslaugas teikiančių įmonių. Tai ypač aktualu, jei neturite automobilio, yra sudėtingesnis susisiekimas.