Kaip psichologiškai pasiruošti dantų implantacijos procedūrai?

Ruošdamiesi dantų implantacijos operacijai pacientai dažnai jaučia nerimą. Nepaisant jūsų chirurgo profesionalumo ar jo jau atliktų procedūrų skaičiaus, jūs vis tiek nerimaujate, nes jums visa tai yra nauja. Burnos ertmės operacijos nesiskiria nuo dantų implantavimo operacijų. Tiesą sakant, daugybė žmonių nerimauja dėl dantų procedūrų. Kai kurie pacientai dėl dantų implantavimo operacijos jaudinasi labiau nei dėl bet kurios kitos operacijos. Dantų implantai, visgi, yra puikus dantų atstatymo variantas. Jei jie jums tinka, bet nerimaujate dėl pačios dantų implantų operacijos, žemiau rasite keletą patarimų, padėsiančių jai pasiruošti psichologiškai.

Klauskite savo odontologo

Kuo daugiau informacijos apie dantų implantavimo operaciją turėsite, tuo jausitės labiau jai pasiruošę bei užtikrinti savo pasirinkimu. Bendrai, dantų implantavimo procedūros būna sėkmingos ir tik su minimaliomis komplikacijomis, todėl tikėtina, kad kuo daugiau informacijos apie tai turėsite, tuo ramesni jausitės.

Jūsų odontologas gali atsakyti į konkrečius jūsų klausimus, susijusius su burna ir dantimis. Galite susirasti statistinius duomenis apie dantų implantavimo operacijų sėkmės atvejus arba sveikimo po dantų implantavimo ypatumus, tačiau daugiausiai informacijos apie individualų gydymo planą gali suteikti būtent jūsų odontologas.

Pasiruošimas

Dėl operacijos jausitės daug ramesni, žinodami, kad galite tiesiog ilsėtis ir sveikti. Tam suplanuokite kelias dienas ir atsiprašykite iš darbo. Pasirūpinkite, kad šaldytuve ir sandėliuke būtų lengvai kramtomo maisto. Paprašykite draugo ar šeimos nario, kad operacijos dieną jus nuvežtų į odontologo kabinetą ir parvežtų atgal, nupirktų gydytojo paskirtus vaistus.

Detalus pasiruošimas dantų implantavimo operacijai bei laikotarpiui po operacijos gali padėti jums jaustis labiau psichologiškai pasiruošusiam. Jūs žinosite, kad esate pasiruošę ir, kad  nereikia jaudintis dėl nieko, išskyrus rūpinimąsi savimi.

Dieną prieš operaciją palepinkite save

Dieną prieš procedūrą pasilepinkite save mėgstamu maistu; po jos, greičiausiai, savo mitybą turėsite apriboti ir valgyti tik lengvai kramtomą maistą. Visgi, pirmiausia, pasitarkite su savo odontologu – prieš operaciją gali tekti kurį laiką pasninkauti, todėl svarbu pasirinkti tam tinkamą laiką.

Jei vis dar nerimaujate, pabūkite su draugais, nueikite į  filmą ar nuveikite ką nors įdomaus, kad dieną prieš operaciją būtumėte užsiėmę. Reikėtų eiti anksti miegoti ir gerai išsimiegoti. Priminkite sau, kad dantų implantavimo procedūra yra dar vienas būdas, parodantis, kaip rūpinatės savimi.

Dantų implantų operacija gali atrodyti bauginanti, tačiau ji bus to verta, kai pamatysite savo naują ir tobulą šypseną. Jei reikalingas danties atstatymas ir manote, kad dantų implantavimo operacija jums tinkamas variantas, užsirašykite konsultacijai.