Kaip keraminių plytelių pagalba pakeisti vonios kambarį?

Nesvarbu, ar kraustotės į senos statybos būstą, kur vonios kambariui nedelsiant reikalingas atnaujinimas, ar tiesiog pavargote nuo savojo, kadangį pastarąjį matote jau daugybę metų, vonios kambario remontas pasitelkus keramikines plyteles yra vienas geriausių būtų užtikrinti, jog šis tarnaus ilgai. Tad tik teisingas montavimas garantuoja ilgalaikį naudojimą ir pateisina investicijas bei lūkesčius.

Grįžkite prie pagrindų

Pati pirmoji taisyklė, dedikuota bet kokio vonios kambario pertvarkymui, susijusiam su plytelėmis, yra ta, kad pirmiausiai patalpą reikia grąžinti į pradinę būseną, tai yra būsto be apdailos. Tai reiškia, kad reikia grįžti prie pirmykščių grindų – faneros arba medienos drožlių plokščių – bet kurios grindų dangos ir sienų karkaso. Esami dušo padėklai gali likti savo vietose, jeigu yra ganėtinai geros būklės; kitu atveju juos taip pat reikėtų pašalinti. Vieninteliai įrenginiai, kurie remonto metu gali likti savo vietose, tai yra praustuvas, prie sienos pritvirtinta spintelė po juo, vonia, dušo padėklas ir gipso kartono plokštės tose vietose, kurios nepriklauso dušo zonai.

Paklotai ir hidroizoliacija

Plyteles aplink sausas vietas, pavyzdžiui ties užuolaidomis už dušo kabinos arba sienas, besiribojančias su drėgnomis erdvėmis, galima klijuoti tiesiai ant gipso kartono. Dušo sienose ant sienų karkaso turi būti sumontuotas plastikinių lakštų sluoksnis, tuomet prisukama 1,25 centimetrų storio betoninė plokštė. Ant grindų reikalingas 0,62 centimetrų storio betoninės plokštės sluoksnis, tuomet seka skiedinio sluoksnis bei plytelės. Dušo zonos sienoms ir grindims naudokite vandeniui atsparią membraną arba hidroizoliacinę medžiagą. Šie sprendimai gelbsti ir kaip prevencija nuo plytelių lūžių bei dūžių.

Išdėstymas

Jei remontuojate visą vonios kambarį, kuriame klijuojate plyteles duše, turite būti tikri, jog plytelių kraštinės atitinkamai išdėstytos ir sueina į liniją. Jūsų tikslas centre ir ypatingai matomose vietose klijavimui naudoti pilnas plyteles ir paslėpti pjautines nematomuose plotuose. Pirmiausia stenkitės sujungimus ir nepilnas plyteles paslėpti galinėse ir šoninėse dušo sienose, kad žiūrint pro duris ir įeinant nesimatytų akivaizdžių įpjovų.

Jei naudojate vienodo dydžio medžiagas, grindis galima iškloti kitomis linijomis ar tinklelio raštu. Skirtingas plyteles sujunkite dekoruotų juostelių ar įstrižųjų eile. Kuo daugiau plytelių eilių turite, tuo daugiau galimybių turite įdiegti skirtingų detalių.

Pirmiausia grindys, tada sienos

Dėl lengvesnių remonto darbų, pirmiausia visada iki galo sutvarkykite grindis, tik tuomet eikite prie sienų. Tai yra reikalinga dėl to, kad taip galite sumontuoti sienų instaliacijas nuo grindų plytelių. Nepamirškite, kad tarp grindų ir sienų sujungimo reikalingas tarpas dėl natūralaus naujo būsto judėjimo bei plėtimosi.