Kaip išsirinkti teisingą grunto tankintuvą darbams?

Grunto tankintuvas yra naudojamas norint kad medžiaga, paviršius ar dirva būtų  vientisa ir kompaktiška. Šis įrankis sumažina tokių medžiagų kaip smėlis, atliekos, žvyras, dirvožemis ir asfaltas paviršius bei sutankina jų tankį. 

Nesvarbu ar tai statybos darbai, ar kraštovaizdžio tvarkymas, ar bet kokia kita pamatinė konstrukcija – grunto tankintuvas (arba kitaip – vibro plokšė) yra naudingas įrankis, siekiant išlyginti nelygius paviršius.

Ši įranga puikiai tinka statybose, prižiūrint naują sodą, apželdinant ar atliekant smulkius remonto darbus; ten, kur dideli volai negali pasiekti.

Renkantis grunto tankintuvą, svarbiausia atsižvelgti į darbus, kurie bus atliekami su šiuo prietaisu.

Prieš investuodami į šią įrangą, atsižvelkite į toliau nurodytus patarimus tam, kad priimtumėte teisingą sprendimą.

grunto tankintuvas

Vibro plokštės medžiaga

Tankintuvų plokštės yra gaminamos arba iš geležies, arba iš plieninės plokštės. Abi šios medžiagos yra geros ir patikimos, tačiau geležies plokštė suteikia truputį daugiau tankinimo jėgos ir patvarumo.

Todėl geležis yra labiau rekomenduojama tankintuvo plokštės medžiaga, galinti atlikti įvairius sudėtingus darbus.

Scheppach produktai yra vieni patikimiausių šioje srityje. Nuo vibro kojų, galinčių patekti į sunkiau prieinamas vietas iki 160 kg sveriančių vibroplokščių.

Tokie modeliai kaip ,,Scheppach  VS1000 Vibro koja, yra stabilūs, ilgaamžiški ir lengvai naudojami, o jų svoris yra subalansuotai paskirstytas. Priedu to, jį nesunku transportuoti.

Ieškant prietaiso didelių gabaritų darbams, verta apsvarstyti ,,Scheppach HP 3000S modelį, kurio plokštė pagaminta iš stiprios kokybės plieno. Šį prietaisą nesunku transportuoti, nes jis turi tam tikslui įmontuotus ratukus.

Plokštės dydis

Tankintuvų plokštės būna įvairių dydžių. Tankinamas plotas priklauso nuo plokštės dydžio: didesnė plokštė leis vienu metu padengti didesnį plotą. Mažos plokštės yra idealus pasirinkimas ankštoms erdvėms ir mažesnių gabaritų darbams atlikti.

Vibro plokštės gali būti varomos suslėgtu oru, dujomis, elektra arba dyzeliu.

  • Elektra

Yra du vibro plokščių, varomų elektra, tipai: laidinis (veikia iš sieninio elektros lizdo) ir belaidis (veikia iš akumuliatoriaus).

Abu tipai yra patikimi ir puikiai atlieka darbą, tačiau akumuliatoriumi varomi tankintuvai yra sunkesni dėl baterijos.

Akumuliatoriniai tankintuvai yra praktiškesni jeigu reikia pasiekti ankštesnes erdves, o laidiniai tankintuvai yra geriausias pasirinkimas tais atvejais, kai netoliese yra elektros lizdas.

  • Suslėgtas oras

Šie tankintuvų tipai yra sudėtingesni dėl gremėzdiškos oro žarnos, tačiau jie yra geras pasirinkimas pastatų viduje, apkasuose (kur kaupiasi garai) ar vietose, kuriose elektros kibirkštys kelia pavojų.

  • Dujos

Dujomis varomi tankintuvai yra ekonomiški ir patogūs, naudojami lengvo ir vidutinio dydžio tankintuvuose. Šie modeliai gali būti plačiai pritaikomi, kas reiškia – dujų reiks daug.

  • Dyzelis

Dyzelis yra ekonomiškesnis nei dujos, o dyzeliu varomos vibro plokštės yra patvaresnės. Vis dėl to, šie tankintuvų tipai yra dažniausiai naudojami sunkiasvoriuose tankintuvuose. Jie dažniausiai kainuoja brangiau, kadangi yra naudojami tik komercinėje įrangoje.

Rankenos dizainas

Renkenos dizainas ir padėtis yra labai svarbūs tankintuvo elementai.

Variklio sukeliama vibracija, apsunkina technikos valdymą, o dėl to nukenčia ir darbo našumas. Todėl rinkitės modelį su antivibracinėmis rankenomis tam, kad apribotumėte rankų vibraciją ir galėtumėte geriau valdyti šį prietaisą.

Rankenos padėtis gali turėti įtakos jūsų manevringumui. Rankenos dažniausiai yra arba gale, arba centre. Stenkitės rinktis vibroplokštes, kurių rankenos yra centre. Taip patogiau ir manevringiau valdysite šią įrangą, o ši mažiau siūbuos.

Transportavimas

Grunto tankintuvą (arba vibro plokštę) transportuoti yra gan sudėtinga užduotis, reikalaujanti nemažai pastangų.

Šiandien, didelė dalis gamintojų, į šiuos prietaisus instaliuoja tam tikras funkcijas (tokias kaip pakėlimo rankenos, sulankstomi ratai ir t.t.), padedančias šiuos prietaisus transportuoti lengviau.

Tad prieš perkant pasidomėkite įrenginio transportavimo galimybėmis: ar prietaise įmontuota transportavimą palengvinanti funkciją ar tuo pasirūpinti turėsite patys?

Priežiūra

Jeigu jau apsisprendėte kokį grunto tankintuvą planuojate įsigyti, o galbūt jį jau turite, nepamirškite, kad bet kokiam įrenginiui yra reikalinga priežiūra.

Prieš nusivildami bet kokia technika, atminkite, kad ir nuo jūsų priklauso, kiek ilgai įranga tarnaus. Pavyzdžiui, dujomis varomų tankintuvų ,,gyvavimo laikas sutrumpėja jeigu jų variklių techninė priežiūra nėra reguliari.

Kai kurie vibro plokščių tipai yra sukurti taip, kad nereikalautų reguliarios priežiūros, o kitiems tokia priežiūra yra itin svarbi – tai priklauso nuo dizaino ir nuo medžiagos iš kuriuos tankintuvas yra pagamintas.

Norėdami tinkamai prižiūrėti savo įrenginį ar žinoti kaip tinkamai juo rūpintis, būtinai perskaitykite vartotojo vadove nurodytas instrukcijas.