Kaip išsirinkti būtent jums pritaikytą šildymo būdą?
Nei vienas nenorime sušalti, kuomet artėja žiema, tačiau kaip pasirūpinti šiluma? Kaip žinoti, kad sode bus šilto vandens? Tam naudojami vandens šildytuvai. Dažnai vandens šildytuvai vadinami, tiesiog, boileriais. Kokių tipų vandens šildytuvai yra ir ir kaip išsirinkti tinkamiausią bei nesuklysti? Kokios yra svarbiausios ekonomiško ir techniškai patikimo šildytuvo savybės? Toliau pasistengsime atsakyti į visus rūpimus klausimus.
Kokio tipo šildytuvą pasirinkti?
Kiekvienas žmogus individualus, dėl to jo pasirinkimai ir problemos juos renkantis yra skirtingos. Kaip žinoti, kuris pasirinkimas užtikrins šiltą namų atmosferą? Šiuo metu galima rasti šių tipų vandens šildytuvus – elektrinio šildymo, kombinuoto šildymo ir netiesioginio šildymo modelius, kurie dar skirstomi į teigiamo poslinkio ir tekančio vandens, dar vadinamo momentiniu, modelius. Tūriai klasifikuojami pagal juose esantį vandens kiekį. Nors šildytuvus galima įsigyti nuo 5 iki 1000 litrų talpos, 50-200 litrų modeliai labiausiai tinka buitiniams vartotojams. Be to, šildytuvai skirstomi į grindinius ir sieninius, taip pat vertikalius ir horizontalius. Kieto kuro vandens šildytuvai yra vienas populiariausių pasirinkimų. Kai pagrindinis namo šildymas yra kieto kuro katilu, rinkitės elektrinį arba kombinuotą šildymo režimą, nes vasarą, kai jau karšta, vargu ar kada norėsite statyti kieto kuro katilą vandeniui šildyti. Jei šildote dujomis, galite rinktis ir netiesioginį šildymo režimą, nes mažiau tikėtina, kad vanduo bus šildomas elektra, kai tai galima padaryti naudojant dujinį katilą, nes taip bus pigiau.
Kada pasirinkti kombinuotą šildytuvą?
Kombinuotas vandens šildytuvas – vandens šildytuvas, kuriame vanduo šildomas keliais skirtingais būdais, elektra ir vienu ar dviem kitais alternatyviais šilumos šaltiniais. Tai universalus modelis visiems gyvenimo atvejais. Tinka šeimoms, kurios šaltuoju metų laiku vandeniui šildyti naudoja paprastus šildymo katilus, o pasibaigus šildymo sezonui arba sugedus šildymo katilams, juos galima šildyti ir elektra. Kombinuoti šildymo vandens šildytuvai taip pat yra didelio greičio, kai padidėja vidinio šilumokaičio plotas, kuriuo teka šildymo sistemos vanduo. Jie yra brangesni, tačiau užuot pakaitinę vandenį per 50–90 minučių, jis įšyla per 14–28 minutes (laikas priklauso nuo tūrio), todėl dažniausiai pakanka mažesnės talpos modelio, o tai reiškia mažesnius šilumos kaštus. Tiems, kuriems per daug vandens 50 litrų, 80 litrų ar daugiau, siūlomi mažos talpos vandens šildytuvai. Jų yra nuo 4,6 iki 20 litrų talpos. Jie naudojami ten, kur kartais tenka plauti indus ar, tiesiog, nusiplauti rankas – tai gali būti sodo namelis, sodyba ar visuomeninis pastatas. Kai kuriais atvejais, jei virtuvė yra per toli nuo pagrindinio šildytuvo, o vanduo, pasiekiantis maišytuvą, atvėso, prie kriauklės įrengiamas nedidelės talpos boileris. Mažos talpos vandens šildytuvai neužima vietos, palaiko šiltą vandenį katile, tačiau dėl mažos talpos neeikvoja energijos.