Kaip įsirengti vandens gręžinį sodyboje?

Nesant centralizuoto vandens tiekimo sistemos sodyboje, vienintelis teisingas sprendimas – gręžti gręžinį, kuris vėliau aprūpins namą švariu geriamuoju vandeniu. Šulinių vanduo yra palankiausias naudoti maistui, nes jis natūraliai filtruojasi ir valosi žemiausiuose dirvožemio sluoksniuose.

Vandens gręžinio įrengimas sodyboje prasideda nuo gręžimo vietos nustatymo. Specialistas atvyksta į vietą, atlieka grunto analizę, matavimus, žinoma pasirinkimą derina su savininku. Šiame etape parengiamas darbo projektas: parenkamas vandens paėmimo sistemos tipas, patikrinama galimybė išgręžti gręžinius be sunkiosios technikos, sudaroma sąmata. Sprendimo priėmimas priklauso nuo konstrukcijos kainos, taip pat jos efektyvumo ir naudojimo paprastumo.

Geriausias variantas renkantis optimaliausią vietą saugiam gręžiniui yra žvalgomasis gręžimas, kuris parodys dirvožemio ir priemaišų kokybę dideliame gylyje. Bet jau vizualiai galima nustatyti, kad ten, kur užteršti rezervuarai, kanalizacijos ir atliekų sistemos, taip pat pelkėtos vietovės, gręžinį statyti draudžia sanitariniai standartai.

Gręžinio siurblio pasirinkimas:

Vandens pakilimas priklauso nuo vandeningojo sluoksnio parametrų. Visų pirma, jūs turite suprasti, kokiame lygyje yra statinis vandens lygis šulinyje. Jei statikoje vanduo šulinyje yra ne mažesniame kaip 9 metrų aukštyje, tuomet vandeniui išgauti galima naudoti paviršinius savaime siurbančius elektrinius ar mechaninius siurblius. Tiesa, svarbu atsižvelgti ir į dinaminį lygį.

Jei statinio vandens sluoksnis yra žemiau 9 metrų aukštyje, tada reikia naudoti povandeninius siurblius. Yra 2 galimi sprendimai šia kryptimi.

  • Pirmasis yra vibracinių siurblių naudojimas. Tiesa, vibracinis siurblys gali lemti

greitą šulinio dumblėjimą ir laistymo sistemos gedimų dažnį dėl kitų priežasčių.

  • Antrasis variantas – naudoti išcentrinius siurblius. Naudojant šį sprendimą,

galima užtikrinti didesnį laistymo sistemos patikimumą ir apsaugoti šulinį nuo ankstyvo uždumblėjimo.

Giluminių siurblių kaina priklauso nuo pasirinkto siurblio parametrų:

  • Siurblio skersmuo. Parenkamas pagal šulinio dydį.
  • Kėlimo aukštis. Tai perteklinis slėgis, kurį gali sukurti siurblys.
  • Apskaičiuojamas pagal lygiųjų taškų skaičių. Nepamirškite,

kad jis turėtų būti šiek tiek mažesnis už šulinio užpildymo talpą, kad siurblys neveiktų sausas.

  • Valandinis vandens suvartojimas, l/s min.

Norint turėti pakankamai slėgio visuose vandens įleidimo taškuose, reikia atlikti hidraulinį skaičiavimą, o tai geriausiai gali atlikti tik kvalifikuoti šios srities specialistai.