Kaip be galvos skausmo įsigyti naują automobilį?

Paskola automobiliui gali būti gyvenimo sąlygas palengvinantis, bet tuo pačiu ir finansiškai sunkus sprendimas. Tai turi būti labai apgalvotas sprendimas, kadangi jis jums išliks ilgesniam laikui.

Pirmas žingsnis perkant naują automobilį yra išsiaiškinti, kiek galite sau leisti. Pirkdami automobilį turite du variantus: mokėti grynaisiais arba gauti paskolą. Jei sutaupėte pakankamai pinigų, mokėjimas grynaisiais paprastai yra ekonomiškesnis pasirinkimas, nes nemokėsite jokių paskolos palūkanų. Jei gaunate paskolą automobiliui, jums gali tekti sumokėti pradinį įnašą. Po to mokėsite mėnesines įmokas, kurios priklauso nuo pasiskolintos sumos, metinės normos ir paskolos trukmės. Nesvarbu, ar planuojate mokėti grynaisiais, ar gauti paskolą, nepamirškite atidėti pinigų papildomoms išlaidoms, įskaitant transporto priemonės registraciją, automobilio draudimą, dujas, pardavimo mokesčius ir nuolatinę priežiūrą.

Jei planuojate finansuoti savo automobilį, peržiūrėkite savo mėnesines pajamas ir išlaidas, kad nustatytumėte, kiek galite patogiai sau leisti sumokėti už automobilį. Kalbant apie pajamas, atsižvelkite į užmokestį, kurį mokate į namus, atskaičius mokesčius, o ne į bruto atlyginimą. Kalbant apie išlaidas, pridėkite maisto, nuomos ar hipotekos, studentų paskolų ir kitų skolų, taip pat pramogų ir kitas išlaidas. Iš savo pajamų atimkite išlaidas, tada pagalvokite, kiek iš to, kas liko, norite skirti mėnesinei automobilio įmokai. Išankstinis paskolos automobiliui patvirtinimas iš banko, kredito unijos ar kito skolintojo gali padėti nustatyti biudžetą. Kai esate iš anksto patvirtintas, skolintojas praneša jums paskolos palūkanų normą, maksimalią paskolos sumą ir paskolos trukmę, kuriai greičiausiai būtų suteiktas patvirtinimas. Išankstinis patvirtinimas negarantuoja, kad jums bus pasiūlyta paskola (vis tiek turėsite pateikti daugiau informacijos, kad galėtumėte gauti patvirtinimą ir gauti oficialų paskolos pasiūlymą), tačiau tai gali padėti susidaryti supratimą apie kainų diapazoną, kurio jums reikia likti viduje. Galbūt norėsite gauti išankstinius kelių skolintojų patvirtinimus, kad galėtumėte palyginti pasiūlymus ir pasirinkti jums tinkamiausią. Tiesiog įsitikinkite, kad juos gausite per tą patį laikotarpį. Išankstinis patvirtinimas paprastai sukelia sudėtingą kredito užklausą. Tačiau kelios užklausos per laikotarpį nuo 14 dienų iki 45 dienų paprastai skaičiuojamos kaip viena užklausa, atsižvelgiant į naudojamą kredito vertinimo modelį.