Ką daryti, kai dėl finansinių problemų nebeišeina kiekvieną mėnesį grąžinti pasiskolintus pinigus?

Svarstantiems pasiimti paskolą visuomet rekomenduojama tinkamai įvertinti savo finansines galimybes ir įsitikinti, kad visa skolos suma bus grąžinta laiku. Vis dėlto, ne viską galime numatyti, todėl kartais net ir patiems atsakingiausiems paskolų gavėjams kyla keblumų laiku grąžinti pasiskolintus pinigus. Deja, tokiu atveju neretai yra įsisukama į užburtą ratą: skolinamasi tam, kad pavyktų padengti jau turimus finansinius įsipareigojimus, ir t.t. Visuomet norėtųsi skolas grąžinti kiek įmanoma greičiau, taigi, ką vertėtų daryti iškilus tam tikriems finansiniams sunkumams?

Tarkitės su paskolų teikėjais

Kiekviena situacija yra labai individuali, todėl paskolų teikėjai gali pasiūlyti tokį sprendimą, kuris jums būtų pats palankiausias: galbūt bus galima prailginti paskolos laikotarpį ir sumažinti kas mėnesį mokamas įmokas, galbūt bus pasiūlyta pasiimti „kredito atostogas“, ir t.t. Blogiausia, ką galite padaryti, – tai tiesiog kišti galvą į smėlį ir nesistengti išspręsti šios problemos. Jei kreipsitės į paskolą suteikusius kreditorius, tikėtina, kad kartu galėsite atrasti abiem pusėms tinkantį sprendimą, ir paskolos grąžinimas jums nebeatrodys kaip didžiausia našta.

Galimybė atidėti mokėjimo terminą

Dalis paskolas teikiančių bendrovių gali pasiūlyti atidėti mokėjimo terminą, tačiau visada svarbu išsiaiškinti, ar tai nepareikalaus pernelyg didelių išlaidų. Dažnu atveju mokėjimo termino pratęsimas reiškia papildomas išlaidas, o paskolos grąžinimo terminas yra nukeliamas dar vėlesniam laikui. Natūralu, kad tokiu atveju turima paskola gali imti slėgti, todėl vertėtų ieškoti būdų, kurie padėtų skolą grąžinti greičiau.

Papildomi pajamų šaltiniai

Jei gaunamos pajamos nėra pakankamos paskolos grąžinimui, tokiu atveju naudinga pagalvoti apie galimybę susirasti papildomų pajamų šaltinių. Šiandien turime tikrai nemažas galimybes dirbti nuotoliniu būdu, o darbo laiką pasirinkti pagal savo galimybes, taigi, jei kiltų tam tikrų finansinių sunkumų, vertėtų pasiraitoti rankoves ir kibti į darbus. 

Efektyvesnis pinigų taupymas

Jei pastebite, kad gaunamų pajamų nepakanka kasdienėms išlaidoms ir paskolos grąžinimui, tokiu atveju vertėtų pagalvoti apie tai, ar tinkamai planuojate savo biudžetą. Nors tokiu atveju neretai teigiama, kad gaunamų pajamų nepakanka net pačioms būtiniausioms išlaidoms, tačiau pradėjus tą analizuoti neretai paaiškėja, kad tam tikrų pirkinių tikrai galima atsisakyti. Jei siekiate, kad paskola būtų grąžinta kiek įmanoma greičiau, turėtumėte tinkamai susidėlioti prioritetus.

Kreipkitės dėl paskolų refinansavimo

Kartais skolų grąžinimas tampa gerokai paprastesnis, jei yra pasirenkamas kredito refinansavimas. Net ir tuomet, jei turite daugiau nei vieną finansinį įsipareigojimą, toks sprendimas gali būti iš tiesų palankus, nes jums tereikės kas mėnesį atlikti vos vieną įmoką. Refinansuojamų paskolų palūkanų norma neretai yra gerokai mažesnė, todėl turimus įsiskolinimus galima padengti gerokai greičiau ir nepatiriant didelių sunkumų.

Kaip rasti geriausią refinansavimo pasiūlymą?

Šiandien paskolų refinansavimą siūlo ne taip ir mažai skirtingų bendrovių, todėl pirmiausia reikėtų įvertinti, kokios bendrovės yra nustačiusios pačias palankiausias sąlygas. Naudinga išsiaiškinti, kiek kreditų galima apjungti, kokia bus palūkanų norma, per kokį laikotarpį teks grąžinti turimus įsiskolinimus, ir t.t. Apsilankę tokią paslaugą siūlančių kompanijų internetinėse svetainėse galėsite rasti visą svarbiausią informaciją, todėl priimti tam tikrą sprendimą galėsite gerokai paprasčiau.