Japoniškas būdas įveikti stresą

Niekas neabejoja, kad stresas yra XXI a. neganda ir kad jis labai kenkia sveikatai.

Japonai sukūrė efektyvią techniką, kaip atsikratyti nuovargio, nuraminti nervus ir išsivaduoti nuo streso per kelias minutes. Mums verta iš jų pasimokyti.

Rytų medicina didelį dėmesį skiria ne tik atskiroms kūno dalims, bet ir rankų pirštams. Manoma, kad kiekvienas pirštas siejasi su tam tikrais organais, emocijomis ar jausmais. Atitinkamų pirštų masažas turi palengvinti fizinius skausmus, nuslopinti stresą ir neigiamas emocijas.

Pirštai ir emocijos

Nykštys – nerimas, nervingumas, stresas.

Smilius – baimė.

Didysis pirštas – susierzinimas ir pyktis.

Bevardis pirštas – depresija, liūdesys, nusiminimas, neryžtingumas.

Mažylis – pesimizmas, jėgų trūkumas, nepasitenkinimas.

Šios technikos efektyvumą japonai aiškina tuo, kad kiekvienas pirštas nervais susijęs su tam tikra smegenų sritimi, atsakinga už konkrečias emocijas.

Sulenkite kairės rankos pirštus į kumštį. Apglėbkite jį dešine ranka ir spaudykite. Po to trinkite ir masažuokite tą pirštą, kuris atitinka jūsų emocinę problemą. Pavyzdžiui, streso atveju 30 sekundžių intensyviai masažuokite nykštį, po to pailsėkite 30 sekundžių ir pakeiskite rankas. Galite pakartoti pratimą kelis kartus, kol visiškai nusiraminsite.

Kitas masažo variantas – spaudyti nykščiu ir smiliumi atitinkamo (pusiau sulenkto) kitos rankos piršto narelius po minutę.

Ši technika padeda įveikti ne tik emocines, bet ir fizines problemas ir skausmą.

Įsidėmėkite, su kuriais organais siejasi kiekvienas pirštas.

Nykštys – skrandis, blužnis, galva. Masažuojant nykštį gydomas galvos skausmas, skrandžio negalavimai, odos problemos.

Smilius – inkstai, šlapimo pūslė. Smiliaus masažas slopina raumenų skausmus, padeda nuo virškinimo sutrikimų.

Didysis pirštas – tulžies pūslė, kepenys. Didysis pirštas masažuojamas nuo mėnesinių skausmų, galvos skausmo, regėjimo, kraujo apytakos sutrikimų, nuovargio.

Bevardis pirštas – tiesioji žarna ir plaučiai. Bevardžio piršto masažas padeda nuo virškinimo sutrikimų ir kvėpavimo problemų, ypač astmos.

Mažylis – širdis, žarnynas, kaulų problemos.

alfa.lt