Išrinktas Lietuvos grafitis Nr.1

Atvirkščias piešinys, kurį reikia apžiūrėti atsispindintį vandenyje. Šis Niujorke gyvenančio lietuvio Ray Bartkaus kūrinys „Tekantis gyvenimas“ ant senosios užtvankos pastato sienos Marijampolėje surinko daugiausia balsų tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“ vykusios apklausos metu ir buvo paskelbtas populiariausiu Lietuvoje.

Antroje vietoje liko piešinys ant sienos Kaišiadoryse „Bučinys“, o trečioje – „Sapnas“ Klaipėdoje. Daug lankytojų simpatijų pelnė ir Kauno grafičiai – „Senelis išminčius“, „Rožinis dramblys“, „Mona Liza“ bei piešiniai ant sienų Vilniuje.Grafiti kultūra vis labiau populiarėja Lietuvoje. Vilniaus sienas margino tokie garsūs menininkai kaip Millo, Mobstr, „Os Gemeos“, o į grafitį su D.Trumpu ir V.Putinu dėmesį atkreipė „the New York Times“ ir kiti pasaulio naujienų portalai.

Kaune, kaip ir sostinėje, išleistas gatvės meno žemėlapis, o grafičiai vadinami miesto vizitine kortele.  Suvalkijos sostinėje kasmet vykstantis meno simpoziumas „Malonny“, po kurio mieste lieka naujų piešinių ant sienos, prisideda prie Marijampolės identiteto formavimo.

 

Lithuania travel informacija