Ignas Ambrazas – jau keturiskart Lietuvos MTB olimpinio kroso čempionas

Liepos 21-ąją Uogrėje (Latvija) surengto Lietuvos kalnų dviračių (MTB) olimpinio kroso (XCO) čempionato vyrų elito grupėje ketvirtus metus iš eilės triumfavo Ignas Ambrazas (SK „S-Sportas“). Tarp visų Lietuvos ir Latvijos čempionato dalyvių šioje grupėje šiaulietis buvo ketvirtas. Geriausiai pasirodė Paryžiaus olimpinėse žaidynėse dalyvausiantis latvis Martinš Blūms („KMC Ridley Mountainbike Racing Team“).

Ambrazas 30 km (6 ratai) įveikė per 1 val. 42 min. 31,7 sek. Lietuvos čempionato sidabro medalį šeštą kartą pelnė šešiskart Lietuvos MTB XCO čempionas Šarūnas Pacevičius („Laikyk kardaną“, +8.26,6), o bronza antrus metus iš eilės atiteko Justinui Biekšai (Kauno SM „Gaja“/„Colibri Cycling“, atsiliko ratu). Ketvirtą vietą užėmė Arnas Pelaitis („Chain Gang – Cenos.cc“, atsiliko 2 ratais), o penktą – daugkartinis šalies vicečempionas Domas Manikas („RealBean.eu“, atsiliko 2 ratais).

Moterų elito grupėje pirmą kartą greičiausia buvo Greta Karasiovaitė („Team Race Mountain“). Ji 20 km (4 ratai) įveikė per 1 val. 16 min. 21,3 sek. Greta tarp Lietuvos ir Latvijos atstovių buvo trečia. Geriausiai pairodė keturių vaikų mama Katrina Jaunslaviete Kipure.

Andrasiūnienė ir Karasiovaitė / T. Gaubys nuotr.

Lietuvos čempionato sidabro medalis atiteko ketvirtą kartą atiteko Gabrielei Andrašiūnienei (SK „S-Sportas“, +59,9 sek.), o bronzą pelnė Algirda Mickuvienė (atsiliko ratu).

Lietuvos jaunių vaikinų (25 km; 5 ratai) čempiono titulą iškovojo Justinas Pavlovas (DSK „Minu“, treneris Donatas Šertvytis). Sidabrą pelnė Mindaugas Kavaliauskas (DSK „Minu“), o bronzą – Eimantas Gaidukas („Komandos dvasia – Ultrabike“).

Jaunučių vaikinų grupėje (15 km; 3 ratai) Lietuvos čempionu tapo Martynas Medelinskas (Bernatonio dviračių akademija, trenerė Ineta Baltramiejūnaitė). Antras buvo Mykolas Arbataitis, o trečias – Aidas Žemaitaitis (abu – Vilkaviškio DSK „Aira“).

Jaunučių merginų grupėje (10 km; 2 ratai) dalyvavo vienintelė Irmantė Aleliūnaitė

(Bernatonio dviračių akademija). Lenktynėse ji nusileido tik latvei Laurai Klismetei.

13-14 m. mergaičių grupėje (10 km; 2 ratai) aukso medalį iškovojo Elžbieta Seliavaitė (Panevėžio SC/„Greitis“, treneris Anatolijus Novikovas). Sidabro medalį pelnė Emilė Petrauskaitė (Bernatonio dviračių akademija), o bronzos – Meida Kvajauskaitė („Hiltus – Nikeliuotas špykis“).

13-14 m. berniukų grupėje (10 km; 2 ratai) Lietuvos čempiono titulą apgynė Jokūbas Dabušinskas (Bernatonio dviračių akademija, trenerė I. Baltramiejūnaitė). Sidabro medalį pelnė Emilis Valaitis („Laikyk kardaną“), o bronzos – Simonas Sirbikė (Kauno SM „Gaja“).

Tarp Lietuvos veteranių (15 km; 3 ratai) grečiausia buvo Tatjana Petrauskienė („Antaris Team“). Antrą vietą užėmė nugalėtojos komandos draugė Inga Štuopienė.

35-39 m. veteranų grupėje (20 km; 4 ratai) pirmą vietą užėmė Martynas Utkinas („PadangosM.lt“), o antras buvo Mantas Pavliukevičius („Jokers“).

40-49 m. veteranų grupėje (20 km; 4 ratai) Lietuvos čempionu tapo tapo Artūras Remeika. Sidabro medalis įteiktas Redui Raginskui, o bronzos ­Ryčiui Taurai (Panevėžio klubas „Dviračiai“).

Open 18+ grupėje (15 km; 3 ratai) greičiausias buvo Stanislovas Dabušinskas („Komandos dvasia – Ultrabike“). Antrą vietą užėmė Airidas Sadauskas („BikExpert Cycling Team“), o trečias – Orestas Penikas.