Į Lietuvos regionų kelius jau investuota 76,3 mln. eurų

Ekonomikos ir inovacijų ministerija nuosekliai investuoja į Lietuvos regionų patrauklumo didinimą – per 4-erius metus infrastruktūrai gerinti ir keliams, vedantiems į pramonines teritorijas ir laisvąsias ekonomines zonas (LEZ), tiesti ir tvarkyti skirta 76,34 mln. eurų.

„Skiriamos lėšos į Lietuvos regionus užtikrina nuolatinį Lietuvos savivaldybių biudžeto augimą, regionai tampa patrauklesni investuotojams, kurie kuria ten darbo vietas gyventojams. Atliktas didelis darbas – finansavimą per ketverius metus jau skyrėme 21-ai Lietuvos savivaldybei, tad jau matome rezultatus“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Investicijos keliams tiesti ir tvarkyti regionuose per trejus metus siekia 15 mln. eurų. Šiais metais konkurso būdu 5 mln. eurų finansavimas skirtas Alytaus miesto, Marijampolės ir Kauno rajono savivaldybėms. Praėjusiais metais 5 mln. eurų skirta Kauno ir Kėdainių rajonų bei Klaipėdos miesto savivaldybėms, o 2022-aisiais lėšos skirtos Kauno rajono, Šiaulių miesto, Kėdainių rajono ir Klaipėdos miesto savivaldybėms.

„Investicijos į infrastruktūros gerinimą ir kelių tiesimą bei tvarkymą pritraukia naujus investuotojus ir visapusiškai pagerina verslo sąlygas ir taip padidina savivaldybių konkurencingumą“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.

Pagal jau ketvirtus metus iš eilės organizuojamą konkursą gauti finansavimą infrastruktūros gerinimui iš viso savivaldybėms skirta 61,34 mln. eurų. Šiais metais 10,3 mln. eurų skirta Panevėžio miesto, Šiaulių miesto, Kauno rajono, Radviliškio rajono, Klaipėdos miesto, Plungės rajono, Kėdainių rajono, Alytaus miesto, Ukmergės rajono, Marijampolės, Mažeikių ir Lazdijų rajono savivaldybėms.

2023 m. 14,2 mln. eurų projektams įgyvendinti skirta 7-ioms savivaldybėms, 2022-aisiais – 11,9 mln. eurų 15 savivaldybių ir 2021 m. 24,92 mln. skirta 18-ai Lietuvos savivaldybių.

Šiomis priemonėmis siekiama padėti Lietuvos savivaldybėms sparčiau pritraukti aukštos pridėtinės vertės gamybos ir paslaugų įmones, naujus investuotojus bei paskatinti aukštą pridėtinę vertę kuriančių darbo vietų atsiradimą.