Ekologiškos arbatos iš žolelių – jų ypatumai
Žolelių arbatos lydi mus jau šimtus tūkstančių metų, padėdamos palengvinti ar net atsikratyti įvairių sveikatos negalavimų. Anksčiau tik nedaugelis žmonių turėjo žinių apie konkrečių augalų poveikį, tačiau šiandien tai yra lengvai prieinama ir praktiškai pasiekiama kiekvienam. Išmintingai ir tinkamomis dozėmis vartojamos vaistažolės gali daryti stebuklus. Todėl verta pradėti naudotis gamtos teikiamais privalumais. Juolab, kad gamtos atsargos labai turtingos ir įvairios. Žolelių arbatos teigiamai veikia virškinimą, vidurių užkietėjimą, refliuksą, kepenis, inkstus, menopauzę, plaukus, odą, vidurių pūtimą, aknę, kosulį ar net galvos skausmą. Jos padeda sumažinti aukštą kraujospūdį, mažina rūgštingumą ir valo organizmą, skatina svorio mažėjimą, mažina cholesterolio kiekį kraujyje arba veikia raminamai.
Žolelių arbatos rūšys
Yra daugybė vaistažolių arbatų rūšių, todėl norint jas visas išvardyti ir aprašyti jų savybes reikėtų parašyti visą knygą. Priklausomai nuo konkretaus mišinio sudedamųjų dalių, užpilas bus skirtingo skonio ir aromato bei turės specifinį gydomąjį poveikį. Aromatingiausios ir vertingiausios arbatos yra tos, kurios gaminamos iš šviežių žolelių, turinčių vertingų eterinių aliejų.
Populiariausios vaistažolių arbatos: šeivamedžio uogų, erškėtrožių, jonažolės, miškinės našlaitės, žibuoklės, gervuogės, ežiuolės, gudobelės, pankolio, kraujažolės, ramunėlės, mėtos, liepos, avietės, melisos, jonažolės, medetkos, dilgėlės, pelyno, juodųjų serbentų, žemuogių, šalavijo, liepos, pelynų, juodųjų serbentų, braškių, šalavijų, pievinių asiūklių, gysločių, kankorėžių, margainių, beržų lapų, sausmedžių, šilkmedžių, liepų, levandų, našlaičių arba čiobrelių.
Žolelių arbatų savybės
Vaistažolių arbatos gali turėti įvairių savybių, kurios priklauso nuo jų sudėties, t. y. į mišinį įtrauktų vaistažolių. Galima naudoti ir vienarūšes vaistažoles, tačiau, pasirodo, vaistažolių mišiniai yra daug veiksmingesni. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kurios vaistažolės tarpusavyje veikia sinergiškai. Jei vis dėlto nesate susipažinę su vaistažolių savybėmis, geriausia nusipirkti paruoštą mišinį iš patikimo šaltinio, pavyzdžiui čia, madebylithuanians.com arba apsilankyti pas žolininką, kad šis sudarytų optimaliai jūsų individualius poreikius atitinkantį mišinį.
Vaistažolės visapusiškai veikia visą organizmą. Jos pasižymi antivirusinėmis, antibakterinėmis, diuretinėmis, priešuždegiminėmis, antihistamininėmis, antiseptinėmis, antioksidacinėmis, atgaivinančiomis, maitinamosiomis, raminančiomis, atpalaiduojančiomis, dekongestuojančiomis, miegoti padedančiomis, antipiretinėmis, diaforetinėmis, antiartritinėmis ir valomosiomis savybėmis.
Tad užuot perkant įvairius vaistus iš vaistinės, kurių vartojimas siejamas su daugybe neigiamų poveikių, pirmiausia verta pasinaudoti natūralių vaistų – žolelių – galia. Jos veikia ne tik terapiškai, bet ir profilaktiškai.