Dingusi moteris ir jos trimetis sūnus rasti bute Vilniuje: istorija papiktino G. Palucką

Vilniaus pareigūnai ketvirtadienį metė gausias pajėgas moters, kuri dingo su mažamečiu vaiku, paieškoms.

Kaip teigė policija, 43 metų metų moteris išsikraustė iš buto Subačiaus g. ir ir dingo. Kartu moteris pasiėmė ir 3 metų sūnų. Pareigūnų teigimu, šiam vaikui galėjo grėsti pavojus, nes esą moteris gali gyventi asocialiai.

Ketvirtadienio vakarą pareigūnai rado moterį kartu su vaiku viename Pašilaičių g. esančių butų.

Anot pareigūnų, moteris buvo blaivi, vaikas iš pažiūros taip pat prižiūrėtas.

Moteris su vaiku buvo nuvežti į Moters krizių centrą.

Pasipiktino G. Paluckas: kaip padėti tiems, kurie nesuvokia, jog pagalbos jiems reikia

Šios istorijos pro akis nepraleido ir sostinės vicemeras G. Paluckas. Jis asmeninėje paskyroje išreiškė pasipiktinimą, kad žmonės, kuriems siūloma visokeriopa pagalba, jos nepriima ir toliau gyvena savaip, taip galimai keldami pavojų sau bei savo artimiesiems.

„Kaip padėti tiems, kurie nesuvokia, jog pagalbos jiems reikia. Praėjusį savaitgalį sudegė namas Jeruzalės g. Rašė spauda apie tai. Išbėgo vaikai vienmarškiniai, niekas rimtai nenukentėjo, bet po apžiūros ligoninėje vaiko teisės neleido grąžinti vaikų motinai. Atvažiavo žurnalistai, mol, kaip jūs vaikų neatiduodate, beširdžiai. Neduodam, nes mamai labai sunkiai sekasi tuos vaikus prižiūrėt. Į siūlomą pagalbą reaguoja vangiai, motinystės įgūdžių ugdymo konsultacijų nelanko, trys vaikai mokykloje reti svečiai“, – rašė Vilniaus vicemeras.

Anot vicemero, vaiko teisių specialistai ir policija šukavo miestą ir ieškojo moters iš socialinės rizikos sąrašų, kuri užvakar neblaivi su kažkokiu sugyventiniu pasiėmusi savo trimetį vaiką iš darželio, pakeitusi gyvenamąją vietą, dingo iš socialinių darbuotojų ir vaiko teisių specialistų akiračio.

„Bet kas tiems žmonėms darosi? Ištiesi pagalbos ranką, o jie net jos neima“, – teigė vicemeras.

Informacijos šaltinis https://www.alfa.lt/straipsnis/50269930/dingusi-moteris-ir-jos-trimetis-sunus-rasti-bute-vilniuje-istorija-papiktino-g-palucka