Dar viena kultūros žmonių dovana miestui – jau 10-asis atgimusios „Senvagės“ numeris

Skaitytojus pasiekė naujas kultūros ir istorijos žurnalas „Senvagė“. Anot redaktorės Liudos Jonušienės, gražus sutapimas, kad pavasarinis numeris išeina gegužę minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, o rudeninis tampa puikia kalėdine dovana skaitytojams ir prenumeratoriams. Pirmi penki numeriai išleisti dar 1990–1992 m. 2014-aisiais, kai Panevėžys buvo Lietuvos kultūros sostinė, žurnalo leidyba atnaujinta, o šiomis dienomis jį galima sveikinti su pirmuoju nedideliu, bet svariu jubiliejumi.

Naujausiame kaip visada originalaus stilingo dizaino ir aukštos poligrafinės kokybės leidinyje susitiksime su jau pažįstamais autoriais: kūrybinius ieškojimus ir atradimus analizuojančiomis menotyrininkėmis Aurelija Seiliene, Evelina Januškaite-Krupaviče, Karolina Tomkevičiūte, žurnaliste Irena Vida Bielskyte, eseiste Vida Miknevičiene. Žurnalui ne pirmą kartą tekstus skyrė tiek šiandienos, tiek istorinėmis aktualijomis besidomintys mokslų daktarai Krescencijus Stoškus, Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė, Zita Pikelytė, profesorius Remigijus Venckus, kraštotyrininkė Liudvika Knizikevičienė. „Meno akiračiuose“ daugiausiai vietos šįkart atiteko teatrui. Rubrikoje „Literatūros versmė“ susipažinsime su kunigo Justo Jasėno poezija, o gausiai iliustruotos „Datos-sukaktys“ primins svarbiausius ateinančių metų kultūros ir meno įvykius bei asmenybes. Kaip visada gausi pusmečio „Kronika“ liudija, koks visgi intensyvus, įvairiapusis ir plačiai miestą garsinantis yra jo kultūros žmonių indėlis. Skaitytojai neabejotinai pasidžiaugs Tomo Stasevičiaus, Stasio Povilaičio, Algimanto Aleksandravičiaus, Valentino Pečinino, Tado Povilonio, Vilmiros Gedzevičienės ir daugybės kitų žurnalui talkinančių fotografų iliustracijomis bei dailės kūrinių reprodukcijomis.

Naujojo numerio pristatyme gruodžio 14 d. 16 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje pirmą kartą bus įteikti „Senvagės“ apdovanojimai: „Metų tekstas“, „Metų iliustracija“, „Metų lakmusas“, „Metų idėja“, „Metų atradimas“, „Metų netikėtumas“. Dalyvaus viršelio herojus aktorius Algirdas Paulavičius, muzikuos romansų atlikėja Ina Krutova. Bus galima įsigyti ir naujausių, ir bibliografine retenybe tapusių ankstyvųjų „Senvagės“ numerių.

Žurnalą leidžia „Amalkeros leidyba“, remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas, Panevėžio miesto savivaldybė. Kūrybinė partnerė – Savivaldybės viešoji biblioteka.

 

Panevėžio savivaldybės informacija