COVID-19 protrūkis Marijampolėje: daugiau nei pusė susirgimų fiksuota ligoninėje, ten jaučiamas darbuotojų trūkumas

„Kaip suprantame visi, didžiausias klausimas šiandien dienai – kaip pasirūpinti, kad ligoninėje būtų pakankamai dirbančių medikų ir aptarnaujančio personalo,“ – šiandien, balandžio 9-ąją, surengtoje spaudos konferencijoje sakė Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda. Jis kartu su Marijampolės ligoninės direktore Audrone Kuodiene apžvelgė naujausią ir aktualiausią informaciją susijusią su koronaviruso plitimu ligos židiniu tapusioje pagrindinėje miesto gydymo įstaigoje.

 

Daugiau nei pusė susirgimų – ligoninėje

Kaip portalas „Sūduvos gidas“ informavo anksčiau, pirmasis COVID-19 atvejis Marijampolės ligoninėje buvo fiksuotas praėjusios savaitės pabaigoje. Koronavirusu tada buvo užsikrėtęs darbuotojas dirbantis ligoninės Vidaus ligų skyriuje. Vos tik buvo sužinota apie šį atvejį, darbuotojas saviizoliavosi, o ligoninėje imtasi tirti kontaktą su asmeniu turėjusius žmones.

Nuo šio, pirmojo, atvejo prabėgo jau keletas dienų ir šiai dienai Marijampolės ligoninė yra tapusi koronaviruso plitimo židiniu. Kaip informavo meras P. Isoda, šiuo metu Marijampolėje jau yra žinoma apie 40 žmonių, kuriems patvirtinta COVID-19, iš kurių daugiau nei pusė – 28 atvejai yra nustatyti testuojant ligoninės personalą ir pacientus. A. Kuodienė patvirtino, kad visi virusu užsikrėtę asmenys yra gydomi Kauno klinikinėje ligoninėje, o kontaktą su jais turėję asmenys – saviizoliacijoje.

marijampolės ligoninė

Ligoninė jau pajuto darbuotojų trūkumą

„Mes jau porą kartų kreipėmės į visas privačias Marijampolės savivaldybės šeimos klinikas ir į mūsų Pirminės sveikatos priežiūros centrą, kad medikai, kurie tikrai gali, kurie nėra rizikoj, padėtų užkamšyti priėmime atsivėrusias skyles ir truputį pavaduoti,“ – sakė Marijampolės savivaldybės meras. Tiesa, P. Isodos teigimu, kol kas niekas neatsiliepė ir nepasisiūlė padėti nepavydėtinoje padėtyje atsidūrusiam Marijampolės ligoninės kolektyvui.

Spaudos konferencijos metu Marijampolės ligoninės direktorė A. Kuodienė patvirtino, kad teigiamus COVID-19 testo atsakymus gavo 17 ligoninės darbuotojų, iš kurių 5 yra gydytojai dirbantys Vidaus ligų skyriuje. Apie šio skyriaus uždarymą buvo pranešta iš karto, vos tik sužinota apie pirmąjį ligos atvejį ligoninėje.

„Po to vieno susirgimo „iškrito“ 20 valytojų, kurios yra saviizoliacijoje, dėl to mūsų valymo tarnyba, faktiškai, labai stipriai sumažėjo, – sakė A. Kuodienė, – valymo paslaugos šiuo metu yra labai svarbios – visi puikiai žinote, kaip dažnai dabar reikia valyti įvairius paviršius. Dabar tą daro mūsų skyrių darbuotojai, tie kurie yra likę dar ne karantine. Valo ir tie darbuotojai, kurie dirba ir kitokį darbą – ir kineziterapeutai, ir logoterapeutai – visi šiuo metu yra pajungti tam, kad mes turėtume kuo švaresnę ir saugesnę ligoninės aplinką“.

Savo ruožtu meras P. Isoda patikino, kad savivaldybė šiuo metu aktyviai ieško ne tik medikų, bet ir valymo paslaugas galinčių atlikti įmonių ar žmonių, o ligoninės direktorė patikino, kad tuos, kurie galėtų prisidėti savo pagalba ligoninė yra pajėgi aprūpinti visomis apsisaugojimo priemonėmis.

Apie visus ligos atvejus ligoninėje, galimai, dar nėra žinoma

Patvirtinus pirmąjį COVID-19 atvejį Marijampolės ligoninėje, imtasi tirti visus ligoninės darbuotojus ir pacientus. A. Kuodienė spaudos konferencijos metu patvirtino, kad šiandieną imti mėginius buvo pabaigta. Ji tikisi, kad rytoj jau bus žinomi paskutinių mėginių atsakymai ir paaiškės tikroji situacija esanti COVID-19 pandemijos židiniu tapusioje miesto ligoninėje.

„Tai nėra jokia tragedija uždaryti ligoninę, tai, kitą kartą, yra ir labai protingas žingsnis – kada veikla sustabdoma, židinys visiškai pašalinamas, išvaloma, sutvarkoma ir tada pradedama dirbti nuo pradžios,“ – sakė A. Kuodienė paklausta ar Marijampolės neištiks Ukmergės atvejis, kai nesuvaldžius COVID-19 plitimo teko uždaryti ligoninę.

Tiesiogiai iš Marijampolės ligoninės: Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda ir ligoninės direktorė Audronė Kuodienė.

Опубликовано Marijampolės savivaldybė Четверг, 9 апреля 2020 г.

 

Visus žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 diagnozė apklausė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai ir sudarė asmenų judėjimo maršrutus. Juos galite peržiūrėti čia: https://suduvosgidas.lt/atnaujinti-koronavirusu-uzikretusiu-marijampolieciu-judejimo-duomenys-pasitikrinkite/

Sūduvos gidas logotipas