COVID-19 persirgęs D.Kulevičius: apie mėnesį be rungtynių, žaidimą prie tuščių tribūnų, būsimą varžovą ir koronavirusą

Ketvirtadienį po 28 dienų pertraukos „Energija-Geležinis vilkas“ sugrįš į Lietuvos čempionato kovas, kai Vilniaus „Pramogų arenoje“ susikaus su pastiprinimo sulaukusia ir vis geresnį žaidimą demonstruojančia Kauno „Baltų Ainių“ komanda.

Nepaisant to, kad „Energija-Geležinis vilkas“ rugsėjo pabaigoje gana nesunkiai 9:2 ir 8:0 įveikė „Baltų Ainius“, tačiau šios rungtynės bus visiškai kita istorija.

Ir ne tik todėl, kad „Energija-Geležinis vilkas“ beveik mėnesį nežaidė jokių rungtynių ir dažnai treniravosi ne pilnos sudėties, tačiau ir todėl, kad „Baltų Ainius“ papildė trys puolėjai iš Rusijos – Damiras Šafejevas, Nikita Baširovas ir Makaras Tokarevas, paskutinėse rungtynėse prieš „Energija Hockey-HC Klaipėda“ kartu pelnę net 10 įvarčių.

Dovydas Kulevičius
Tito Pacausko nuotr.

„Energija-Geležinis vilkas“ vyriausiasis treneris Dovydas Kulevičius atskleidė, kad pastarąjį mėnesį buvo stengiamasi daugiau dirbti ties taktinėmis schemomis ir fizine žaidėjų būkle, tačiau treneris pripažino, kad pamatyti, ar pavyko padaryti progresą, pavyks tik rungtynėse.

„Nuo paskutinių rungtynių praėjo beveik mėnesis ir tai tikrai atsilieps komandai. Vien tik treniruočių nepakanka, nes rungtynėse viskas vyksta kitaip, žaidžiama greičiau ir panašiai. Tą treniruočių mėnesį daugiau dėmesio skyrėme taktiniams veiksmams, o ne paprastiems metimams“, – pasakojo D.Kulevičius. „Nuo rugsėjo pabaigos komandos žaidime kažko labai daug nepakeitėme, nes buvo didelis tarpas tarp rungtynių. Kai kurie žaidėjai sirgo, kai kurie labiau pasisaugojo ir tuo metu nėjo į treniruotes, todėl negalėjome dirbti tais penketais, kuriais žaidžiame“.

Pasak trenerio, komandoje jaučiasi didelis noras sugrįžti į žaidybinį ritmą.

„Nežinau, ar žaidėjams psichologiškai sunku laukti rungtynių, kai nežinai, kada jos įvyks, ar neįvyks, tačiau norisi kuo daugiau rungtynių, nes visi supranta, kad jose daug smagiau, nei treniruotėse. Nieko negalime padaryti dėl šios situacijos, turime tik prisitaikyti ir džiaugtis, kad iš viso žaidžiame“, – sakė D.Kulevičius.

Nuo praėjusio penktadienio Lietuvoje buvo uždrausta į sporto renginius įsileisti žiūrovus, tačiau tai, pasak D.Kulevičiaus, nedaro didelės įtakos ledo ritulininkams, kurie nėra įpratę prie gausaus palaikymo.

„Mūsų ledo ritulyje ir įprastai nėra, kad būtų daug žiūrovų, nebent tai būna finalinis ketvertas ar lemiamos rungtynės, tai visos komandos yra pripratusios prie mažo žiūrovų skaičiaus. Dabar iš viso neturėsime žiūrovų, bet ledo ritulininkai nėra išlepę gerbėjų dėmesio ir nėra prie jo pripratę, todėl didelio skirtumo tame nejausime“, – kalbėjo D.Kulevičius.

Kaip teigė treneris, šis Lietuvos ledo ritulio sezonas išsiskiria ne tik tuo, kad jį jaukia COVID-19 virusas, tačiau ir dėl panašaus komandų pajėgumo.

Praėjusiose „Baltų Ainių“ rungtynėse prieš „Energija Hockey – HC Klaipėda“ žibėjo kauniečių naujokas N.Baširovas, pelnęs 4 įvarčiu ir atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau pats D.Kulevičius dar jo žaidimo nematė, o „Energija-Geležinis vilkas“ didesnį dėmesį skiria savo, o ne varžovų žaidimui.

„Baltų ainių“ komanda nėra tokia, kokia buvo sezono pradžioje ir tai jie įrodė gerai sužaisdami su „Hockey Punks“ bei solidžiai nugalėdami „Energija Hockey – HC Klaipėda“ komandą. Jie tikrai subūrė neblogą ekipą, pasistiprino keletu gerų žaidėjų, todėl jeigu išeisi nenusiteikęs, rungtynių rezultatas gali būti ne toks, kokio tikiesi. Su jais reikia žaisti iš visų jėgų, o šiame sezone apskritai nėra aiškių favoritų ir su visomis komandomis reikia atiduoti visas jėgas. Savaitės MVP tapusio „Baltų Ainių“ naujoko N.Baširovo dar nemačiau, todėl nieko negaliu apie jį pasakyti, bet statistika pati kalba už save. Visgi didelio dėmesio būtent jam neskirsime, nes mes turime žaisti savo žaidimą ir priversti juos taikytis prie mūsų, o ne atvirkščiai. Rungtynių eigoje žiūrėsime, viskas priklausys nuo rezultato ir nuo rungtynių eigos, jeigu jis bus toks, kad reikės prižiūrėti asmeniškai, tą ir darysime“, – pasakojo D.Kulevičius.

D.Kulevičius savo kailiu patyrė, koks yra jausmas susirgti COVID-19 virusu. Nors treneris juo prasirgo lengva forma, tačiau ragina žmones neabejoti ir imtis visų įmanomų saugumo priemonių.

„Aš pats sirgau ir dvi savaites prabuvau namuose. Tame matau tiek pliusų, tiek minusų, kurių buvo daugiau. Negali matytis nei su šeima, nei su aplinkiniais. Gydaisi, sėdi su kauke ir pirštinėmis, valgai, miegi ir daugiau nieko neveiki. Man buvo lengva forma, tiesiog nieko neužuodžiau, tačiau po penkių dienų viskas susitvarkė ir dar savaitę namuose prabuvau būdamas sveikas. Per tą laiką labai pasiilgau darbų, nes sėdėti ir nieko neveikti nėra labai smagu“, – pasakojo D.Kulevičius. „Jeigu kažkas galvoja, kad tos ligos nėra, tai galiu patikinti, kad taip nėra, tiesiog vieni perserga lengviau, kiti – sunkiau. Kuo žmogus aktyvesnis, gyvena sveikiau, daugiau vaikšto gryname ore, tuo simptomai būna lengvesni. Visgi turintiems gretutinių ligų šis virusas yra negailestinga. Mes patys galime tik susitaikyti, kad ta liga yra, imtis būtiniausių atsargumo priemonių, prižiūrėti save ir prisitaikyti gyventi kitaip, nei esame įpratę“.

„Energija-Geležinis vilkas“ ir „Baltų Ainiai“ rungtynės vyks ketvirtadienį 19.30 val., o tiesioginę jų transliaciją galėsite stebėti „Hockey Lietuva“ youtube ir facebook paskyrose.