COVID-19 krizė skatina moteris persikvalifikuoti: 6000 jų jau užsiregistravo į technologijų mokymus

Koronaviruso pandemija paskatino Lietuvos moteris aktyviau domėtis technologijomis ir ieškoti karjeros galimybių IT bei inžinerijos sektoriuose. „Google.org“ remiama nemokama 3 mėnesių nuotolinio mokymo programa moterims „Atrask technologijas“ sulaukė rekordinio susidomėjimo. Organizatoriai sako, kad nuotoliniuose mokymuose dalyvausiančių moterų skaičius nebus ribojamas, tačiau primena, kad registracija baigsis jau šį sekmadienį, liepos 26 dieną.

Programa „Atrask technologijas“ yra skirta visoms Lietuvos merginoms ir moterims, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar išsilavinimo. „Reaguojame į COVID-19 krizės apnuogintą statistiką, kuri parodė, kad karantino laikotarpiu Lietuvoje darbo kur kas dažniau neteko moterys nei vyrai. Sparčiai besiplečiantis IT sektorius yra vienas atspariausių ekonominiams sukrėtimams ir tampa vis svarbesne Lietuvos ekonomikos dalimi, tačiau pastebima, jog moterys yra mažiau linkusios įsitraukti į veiklą technologijų srityse. Kviečiame Lietuvos moteris geriau pažinti technologijų sektorių: nuo naujausių IT tendencijų iki motyvuojančių istorijų ir asmeninio karjeros plano susikūrimo“, – sako Žydrūnė Vitaitė, mentorystės ir konsultacijų programos „Women Go Tech“ bendraįkūrėja. 

Programa buria lietuves iš viso pasaulio 

Į „Women Go Tech“ organizuojamą nuotolinę mokymo programą „Atrask technologijas“ jau užsiregistravo beveik 4000 moterų iš visos Lietuvos. Daugiausia – iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Alytaus, Mažeikių, Utenos. Tokio paties pavadinimo programa pradėta ir Latvijoje, kur dalyvių skaičius siekia 2000.

Women Go TechProgramos turinys prieinamas nuotoliniu būdu, todėl ši programa leidžia dalyvauti visoms nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos. „Ši programa yra puikus pavyzdys kaip technologijos ištrina bet kokias geografines ribas. Džiaugiamės, kad pasiekiame ir lietuves gyvenančias skirtinguose žemynuose, tad matome, kad programos turinys yra aktualus viso pasaulio lietuvėms“, – pastebi „Women Go Tech“ programos vadovė Diana Česonytė.

Šiuo metu didžioji dalis moterų, kurios panoro dalyvauti technologijų mokymuose, yra 26-35 metų, trečdalis registravusiųjų – 36-45 metų, 15 proc. – 46-55 metų, dešimtadalis – 18-25 metų, taip pat yra vyresnių nei 60 metų amžiaus.

40 procentų moterų yra pasiryžusios persikvalifikuoti 

Daugiau nei pusė į nuotolinę mokymo programą „Atrask technologijas“ užsiregistravusių dalyvių yra nurodę, kad nori susipažinti su technologijų sektoriaus profesijomis ir naujausiomis tendencijomis, o net 40 proc. moterų pripažįsta, kad yra pasiryžusios keisti savo profesinę sritį ir nori pereiti į technologijas.

„Toks aktyvus Lietuvos moterų įsitraukimas ir noras dalyvauti nuotoliniuose technologijų mokymuose viršijo mūsų lūkesčius. Esame pasirengę padėti visoms dalyvėms ne tik geriau pažinti technologijas, bet ir susiplanuoti savo karjeros kelią IT ir inžinerijos sektoriuose. Karjeros pokyčiams niekada nėra vėlu, svarbu yra išdrįsti“, – tikina D. Česonytė ir primena, kad registracija į nemokamą mokymo programą „Atrask technologijas“ vyksta iki šio sekmadienio, liepos 26 d. Registruotis galima interneto svetainėje https://www.womengotech.lt/atrasktech/

Mokymų programoje – 22 nemokomos kassavaitinės paskaitos 

Nuotoliniai mokymai vyks nuo liepos 28 d. iki spalio 28 d. Jų programa apims net 22 kassavaitines nuotolines paskaitas Women Go Techsu skirtingų technologijų profesionalais bei karjeros planavimo specialistais. Mokymai vyks vakarais, po darbo valandų, o jų vaizdo įrašus taip pat bus galima peržiūrėti sau patogiu laiku. Paskaitas ves technologijų ekspertai iš didžiųjų IT ir inžinerinių įmonių bei organizacijų tokių kaip „HELLA Lithuania“, „Bankera“, „Nasdaq Vilnius“, „Danske Bank“, „Littelfuse“, „WIX“, „Telesoftas“, „TransUnion“, „Telia“, „Genius Sports“, „LINPRA“, ir „Peoplink“.

Pasibaigus 3 mėnesių trukmės nuotoliniams mokymams ir atlikus žinių patikrinimo testus, dalyvėms bus išduoti programos baigimo sertifikatai. Vėliau moterys bus kviečiamos kandidatuoti į profesionalią mentorystės programą, kuri pasiūlys personalizuotus patarimus bei taps galimybe sėkmingai įsidarbinti technologijų srityje.

„Women Go Tech“ organizuojamą mokymų programą remia technologijų kompanijos „Google“ filantropinis padalinys „Google.org“. Iniciatyva, kuria siekiama padėti moterims įgyti žinių ir supratimą apie IT bei inžinerijos sektorius, rinkos paklausą bei galimas karjeros galimybes, įgyvendinama ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėje Latvijoje.

 

„Women Go Tech“ informacija