COVID-19 ir Baltarusijos įvykių akistatoje lietuviai pristato Baltijos keliui skirtą himną

Lietuvai minint 31-ąsias Baltijos kelio metines, jungtinis projektas „Atgimimo vaikai” pristato vaizdo klipą „Susijunkim, broliai, sesės”, kurį įdainavo šiuo metu nuo COVID-19 reanimacijoje besigydantis operos solistas Vaidas Vyšniauskas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja Judita Leitaitė, Kauno krikščioniškasis kamerinis choras „Geroji Naujiena“ (dirigentas Nerijus Šatinskas) ir „Prabudimo orkestro“ muzikantai.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečiui skirto muzikinio projekto „Atgimimo vaikai“ iniciatorius, VšĮ „Prabudimo orkestras” vadovas Tadas Daujotas sako, kad Daivos Palionienės sukurta giesmė „Susijunkim, broliai, sesės” galėtų tapti Baltijos kelio paminėjimui skirtu himnu.

„Vienybė – tai raktas į permainas, o tikra vienybė ateina iš aukštybių. Todėl prisimindami Sąjūdžio laikais lietuvių širdyse spinduliavusią vienybę, negalime ignoruoti maldos, nes būtent Dievas suteikia drąsą ir meilės saitais suvienija mūsų širdis tam, kad įgyvendintume Jo numatytus tikslus. Šiuolaikinis krikščioniškas himnas „Susijunkim, broliai, sesės” kviečia Lietuvos žmones apsijungti maldoje ir būti vieningiems, o tai yra be galo aktualu ne tik minint Baltijos kelią, bet apskritai žvelgiant į mūsų tautos ateitį. Šiandien matome vienybės dvasios išsiliejimą kaimyninėje Baltarusijoje ir tai mums primena mūsų tautos kovą už laisvę, bet praėjus trisdešimčiai metų nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, labai gerai suprantame, kad vienybę reikia puoselėti ir branginti, o tai įmanoma padaryti tik su Dievo pagalba. Viliamės, kad projekto „Atgimimo vaikai” įrašytas himnas ir nufilmuotas vaizdo klipas, įžiebs vienybės kibirkštėlę lietuvių širdyse”, – dalijasi savo mintimis „Prabudimo orkestro“ vadovas Tadas Daujotas.