Būdai, kaip susipakuoti papuošalus keliaujant ir nieko nepamesti

Daiktų pakavimasis į kelionę gali kelti stresą. Nerimas dėl to, kad bagaže pilna vėrinių, apyrankių ir auskarų, tik dar pablogina situaciją. Labai svarbu rasti tinkamą būdą, kaip sutvarkyti papuošalus, kad keliaujant jie nebūtų sugadinti ar pamesti.

Kaip pasirinkti tinkamus papuošalus?

Pasiimkite tik vieną išraiškingą vėrinį. Kažkas drąsaus privers jaustis taip, tarsi kiekvieną kartą dėvėtumėte visiškai naują aprangą.  Be to, ryškūs karoliai gali papuošti net paprasčiausius drabužius!

Tačiau su kitais aksesuarais elkitės priešingai. Rinkitės tik kelis neutralius elementus – smulkius auskarus, nedidelį pakabuką, grandinėlę – kurie tiks prie įvairių drabužių derinių.

Dar patariama į kelionę imti tik pigius papuošalus. Neturėtumėte pakuotis papuošalų, kuriuos praradę nusiviltumėte. Didelę piniginę ar emocinę vertę turinčius daiktus geriausia palikti namuose, nebent planuojate jais pasipuošti ypatingam kelionės įvykiui.

Investuokite į kokybišką papuošalų dėklą 

Jei dažnai keliaujate, vertėtų investuoti į specialiai papuošalams skirtą kelioninį dėklą. Jis nebūtinai turi būti brangus. Geras dėklas turės skyrelius, kuriuose atskiri papuošalai bus tvarkingai sudėti ir nesusipainios bei nesusibraižys. Jis apsaugos daiktus, tačiau užims daugiau vietos.

Plonus vėrinius perverkite per šiaudelius 

Jei vieną vėrinio pusę perversite per šiaudelį, o paskui jį užsegsite, jis nesusipainios su niekuo kitu. Priklausomai nuo vėrinio ilgio, šiaudelius gali tekti patrumpinti žirklėmis.

Šiaudelius galite naudoti bet kokiems vėriniams, kurie yra pakankamai ploni, kad juos būtų galima prakišti pro šiaudelį.  Jei norite supakuoti stambesnį vėrinį, galite naudoti tuščius popierinių rankšluosčių ritinėlius. Geriausia, jei papuošalus apsaugosite dar labiau įdėdami juos į sandarų plastikinį maišelį. 

Suvyniokite į mikropluošto šluostę 

Itin erzina, kai į kelionę supakuoti vėriniai ar apyrankės susipainioja. Yra labai paprastas būdas saugiai supakuoti papuošalus, kad jie nekeltų problemų keliaujant. Jums tereikės mikropluošto šluostės. Ją naudoti rekomenduojama, nes joje nėra kilpelių, kurios galėtų įsipainioti į papuošalus.

  1. Paimkite mikropluošto šluostę ir padėkite ją ant stalo. Ant jos išdėliokite vėrinius, apyrankes, net auskarus eilėmis, šiek tiek per atstumą vieną nuo kito.
  1. Pradėdami nuo vieno galo, vyniokite audinį. Įsitikinkite, kad papuošalai neliečia vienas kito vyniojimo metu ir kad kiekvienas papuošalas tvirtai laikosi savo audinio ritinyje. Vyniokite tol, kol pasieksite galą.
  1. Tada sulenkite galus kartu ir suriškite plaukų gumytėmis.

Atvykus bus lengva išvynioti, išsirinkti norimas dėvėti detales ir vėl susukti! Vietoj mikropluošto šluostės galite naudoti ir nedidelį rankšluostį.

Smulkūs papuošalai – tablečių dėžutėse 

Kelionių metu žiedus ir auskarus laikykite tablečių dėžutėje. Atskiruose skyreliuose papuošalai bus saugūs, o ribota erdvė skatina paprastą pakavimąsi. Dėl papildomo saugumo dėžutės vidų galite iškloti vata.

Idealiausias variantas – septynių dienų piliulių dėžutė.  Jei norite, galite net suskirstyti aksesuarus pagal dienas ir iš anksto suplanuoti papuošalus su apranga.  Žinoma, pasitarnauti gali ne tik tablečių dėžutės – puikiai tinka tuščios „Tic Tac“ ar nebereikalingos kontaktinių lęšių dėžutės.

Nebereikalingos kortelės 

Nebenaudojamos kortelės yra patogus sprendimas auskarams. Tereikia juos prasmeigti į kortelę. Tačiau rekomenduojama uždengti kortelę kojine arba apatiniais drabužiais, kad auskarai būtų apsaugoti nuo subraižymo ar įsipainiojimo į rūbus. 

Saugokite papuošalus maišeliuose 

Jei papuošalai nereikalauja ypatingos priežiūros, naudokite minkštą maišelį.  Tai lengvas „pasidaryk pats“ projektas: tiesiog įsigykite audinio ir suriškite jį virvele ar batų raišteliais. Nebrangų papuošalų maišelį galima įsigyti ir internetu.

Kitas variantas – sandariai uždaromi plastikiniai maišeliai. Į kiekvieną maišelį įdėkite po vieną papuošalą, kad viskas būtų tvarkinga ir nesusipainiotų.  Tada visus maišelius sudėkite į didesnį užspaudžiamą maišelį. Jei po ranka neturite mažyčių plastikinių maišelių, užsukite į rankdarbių parduotuvę.

Tuščias tualetinio popieriaus ritinėlis 

Tuščias tualetinio popieriaus ritinėlis puikiai tinka, jei imate apyrankes ir stambius vėrinius. Tai – pigus ir paprastas būdas. Apvyniokite papuošalus aplink ritinėlį, kad jie būtų tvarkingai laikomi vienoje vietoje.

Apsupkite aksesuarus minkštais drabužiais 

Apsupkite papuošalus minkštais drabužiais: geriausia vieta aksesuarams rankinės, krepšio ar lagamino viduje yra pačiame centre. Aplink supakuotus daiktus padėkite susuktus drabužius, kad jie atstotų pagalvėlę. Jei krepšys bus numestas ar daužomas, rūbai sušvelnins smūgį ir juvelyriniai dirbiniai nebus sugadinti.

Auskarams naudokite sagas 

Sagos – puikus būdas organizuoti auskarus. Paprasčiausiai praverkite auskarų porą į sagą! Tam ypač tinka senos bei atsarginės sagos, pridedamos prie drabužių. Kadangi jų viduryje yra skylutės, tai – idealus sprendimas. Praverkite auskarus pro skylutes ir užveržkite juos, kad auskarai laikytųsi kartu ir nė vieno nepamestumėte. Auksiniai, plastikiniai ar sidabriniai auskarai (www.auksosala.lt/) – šis variantas tinka visiems.

papuošalai

Keliaujant tikrai nereikia visus juvelyrinius dirbinius palikti namuose. Juk atostogos – puikus metas pasipuošti. Svarbiausia turėti omenyje kelias pakavimosi gudrybės ir teisingai pasirinkti aksesuarus.