Bituminės dangos prilydymas

 Kaip plačiausiai naudojama prilydoma danga ir cementavimo medžiaga, bitumas kasmet yra labai paklausus. Pastaraisiais metais, didėjant žalios naftos išteklių trūkumui, didėjant aplinkosaugai ir naftos perdirbimo strategijoms perėjus prie mažesnės bitumo gamybos, bitumo pramonė susiduria su precedento neturinčiais iššūkiais ir būtinybe mažinti naftos naudojimą. Bitumas statybų pramonėje yra karšta pramonės ir tyrimų tema. Biomasės pagrindu sukurtos alternatyvos galėtų būti tinkama ir vertinga plėtra. Biomasė reiškia įvairius organizmus, susidariusius fotosintezės metu, įskaitant gyvūnų, augalų ir mikroorganizmų biomasę. Biomasė, kaip ketvirtas pagal dydį energijos išteklius, yra gausus ir svarbiausia žaliava bioaliejui gaminti.

Cementinė medžiaga, gaunama į įprastą naftos pikį įmaišius tam tikrą pirolitinės bioalyvos frakciją, vadinama biobitumu. Keletas mokslininkų ištyrė praktinį biobitumo pritaikymą. Pridėjus biologinio aliejaus į matricinį bitumą, gali pasikeisti jo jautrumas temperatūrai  ir bendros savybės. Miško atliekų biobitumas gali pagerinti naftos pagrindu pagaminto bitumo veikimą aukštoje temperatūroje, nors jis turi neigiamą poveikį klijų veikimui žemoje temperatūroje. Bitumas taip pat plačiai naudojamas dengiant lakštus dėl gero sukibimo, plastiškumo, atsparumo vandeniui, atsparumo korozijai ir ilgaamžiškumo. Dengimo lakštai bitumo pagrindu plačiai naudojami tuneliuose, pramoninių ir privačių pastatų stogams dengti arba kaip metalinių vamzdžių antikorozinė apsauga. Tačiau iki šiol nedaugelis tyrimų ištyrė ir įrodė bitumo lakštuose naudojamo biobitumo savybes. Šiame tyrime biobitumas yra naudojamas skirtingomis frakcijomis į dviejų tipų bituminius lakštus. Temperatūros stabilumo, mechaninio stiprumo ir temperatūrinio lankstumo rezultatai parodys, kad bioalyva yra tinkama dengimo lakštiniam bitumui ruošti. Taigi jis turi labai geras pramoninio pritaikymo perspektyvas.

Aukšta minkštėjimo temperatūra reiškia, kad bitumas nėra lengvai minkštinamas aukštoje temperatūroje ir turi didelį atsparumą provėžoms. Apskritai, kuo aukštesnė bitumo minkštėjimo temperatūra, tuo geriau. Pagamintame bioaliejuje yra daug aromatinių ir sočiųjų medžiagų. Todėl bioalyvos papildymas pagerina biobitumo takumą ir bitumo gebėjimą drėkinti pagrindinį sluoksnį, taip sumažindamas minkštėjimo temperatūrą ir padidindamas lupimo stiprumą.  Tačiau tuo pat metu bioalyva turi didesnį deguonies kiekį nei naftos bitumas, todėl senėjimo greitis yra greitas, todėl padidėja biobitumo kietumas. Tai gali būti pagrindinė lipnių dangų lakštų minkštėjimo temperatūros ir lupimosi stiprumo padidėjimo priežastis.