Bandymas pareigūnus apkrėsti koronavirusu baigėsi nakvyne areštinėje

Pareigūnų susidūrimas su girtu ir agresyviu piliečiu, įtikėjusiu, kad serga koronavirusu ir bandžiusiu apkrėsti juo pareigūnus, baigėsi nemokama nakvyne ant kietų areštinės gultų

Savaitės pradžioje Jurbarke neblaivus (1,49 prom. alkoholio) Šakių r. gyventojas vartojo necenzūrinius žodžius, spjovė į pareigūnų pusę ir pradėjo demonstratyviai kosėti teigdamas, jog serga COVID-19 ir dabar užkrėtė juos. Iškviesti medikai įtariamajam jokių COVID-19 požymių nenustatė.

Vyras buvo sulaikytas, jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas net pagal du Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnius: 284 str. (Viešosios tvarkos pažeidimas) ir 145 str. (Grasinimas nužudyti ar smarkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimas).

Naktį praleidęs areštinėje ir išsiblaivęs, šiandien įtariamasis jau pripažino savo kaltę bei gailėjosi dėl tokio savo poelgio. Baudžiamoji byla baigta supaprastinto proceso tvarka, mažiau nei per parą asmeniui paskirta mėnesių laisvės apribojimo bausmė.

Policija prašo visuomenės elgtis atsakingai, nesiteisinti pandemija, neapsimetinėti, kad serga COVID-19, nes tai tikrai nepadės išvengti atsakomybės, o dažnu atveju ją net pasunkins. Visais panašiais atvejais bus principingai reaguojama ir imamasi visų teisės aktais leidžiamų priemonių, siekiant apsaugoti policijos pareigūnus ir pažaboti tokius neatsakingus asmenis.

 

Marijampolės apskrities VPK informacija