Ar palaikų kremavimas prieštarauja tradicijoms?

Nors mirtis ir laidotuvės yra įprasti procesai kiekvieno žmogaus gyvenime, visgi, kuo toliau, tuo daugiau žmonių išreiškia specialius norus. Jau nuo seno buvo priimta mirusiuosius tiesiog palaidoti užkasant žemėje specialioje vietoje kapinėse. Tačiau, šiuo metu vis daugiau žmonių prašo, kad po mirties jie būtų ne užkasami žemėje, o kremuojami. Palaikų kremavimui įvykus, urna yra užkasama labai gilia žemėje, o artimieji gali ateiti į tą vietą kaip į įprastas kapines.

Nors atsiranda nemažai tokių žmonių, kurie teigia, kad palaikų kremavimas prieštarauja tradicijoms ir įprastoms gyvenimo normoms, visgi taip teikti tikrai negalima. Juk dažniausiai viskas, ko reikia artimiesiems, tėra tinkama kapavietė, kurioje galima būtų ateiti aplankyti mirusiojo. Kremavus kūną tokia kapavietė yra suteikiama, tad artimieji nieko nepraranda.

Svarbu paminėti ir tai, kad kremavimui vis populiarėjant jo kaina mažėja. Kartais toks laidojimo būdas gali kainuoti kur kas mažiau nei tradicinis laidotuvių procesas. Žinoma, taip iš dalies yra ir dėl to, kad palaikų kremavimas populiarus tarptų žmonių, kurie apskritai nenori, kad jų palaikai būtų užkasami žemėje. Dažnai paskutinis išreikštas mirusiųjų noras būna toks, kad jų palaikus išbarstytų jūroje arba miške, ar kokioje nors kitoje jiems svarbioje bei reikšmingoje vietoje. Tokiu atveju artimiesiems nereikia nieko mokėti už pačią kapavietę ir galima sutaupyti.