Antrojo Konstitucijos egzamino etapą įveikė visi laikiusieji marijampoliečiai

Laikyti Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzamino II etapo testą Marijampolės savivaldybės administracijoje šiandien, spalio 18 d. turėjo teisę keturi marijampoliečiai, prieš dvi savaites sėkmingai susidoroję su I etapo užduotimis. Atkakliausius ir daugiausia teisinių žinių turinčius Marijampolės gyventojus pasveikino savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Isoda. Jis padėkojo už rodomą pilietiškumo pavyzdį ir palinkėjo sėkmės. Dalyviams buvo parengtos ir savivaldybės dovanėlės.

Visi dalyvavusieji neturi ir nesiekia teisinio išsilavinimo, tad rungėsi piliečių be teisinio išsilavinimo grupėje. Kaip ir kasmet, II etape egzamino dalyviams buvo pateiktas testas su 19-ka konkrečių klausimų, prie kurių kiekvieno siūlomi keturi galimi atsakymo variantai. Paskutinis – dvidešimtas – klausimas reikalavo argumentuoto atsakymo paaiškinimo laisva forma. Kad patektų į galutinį egzamino etapą šiemet dalyvis turėjo teisingai atsakyti į bent 17-ka konkrečių klausimų (anksčiau būdavo 15), išmąstymus dvidešimtam klausimui vertins speciali komisija.

Iš keturių dalyvavusių marijampoliečių į respublikinį etapą pateko visi keturi dalyvavusieji!! Tai nė vieno egzamino nepraleidęs buvęs inžinierius Andrius Rakauskas, taip pat dažnos egzamino laikytojos Evelina Mincevičiūtė ir Viktorija Tauraitė bei pirmą kartą egzamine dalyvaujanti jauna mamytė Sigita Mackevičienė. Dabar belieka laukti – galbūt kuris iš marijampoliečių pasirodys pats geriausias visoje šalyje Konstitucijos išmanytojas!

Laimėtojai bus apdovanoti spalio 25 d. Prezidentūroje. Rengiamo egzamino globėja yra LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Egzamino iniciatorius – LR Teisingumo ministerija.

 

Marijampolės savivaldybės informacija