Aiškėja parasparnio piloto žūties aplinkybės: liudytojai nemano, kad nelaimę lėmė oro sąlygos

Trečiadienį Prienų rajone parasparnio piloto žūties liudininkais tapę žmonės sakė, kad nelaimės priežastimi veikiausiai buvo ne orai. Prieš žūtį pilotas pavojingai manevravo, tačiau radijo ryšiu susisiekti su juo nepavyko.

 

1979 m. gimęs vyras žuvo apie 20 val. 30 min. Prienų rajone, Bačkininkų kaime.

Liudytojai pasakojo, kad iš Druskininkų į Prienų rajoną paskraidyti žuvęs vyras visuomet atvykdavo su savo turimu parasparniu. Vakar į Bačkininkų kaimą jis atvyko tarp 18–19 val. Pats susirinkęs skraidymo įrangą, jis be problemų pakilo į orą ir skraidė apie pusvalandį.

Pastebėjus, kad vyro parasparnis pradėjo pavojingai manevruoti, ant žemės likęs pažįstamas vyras bandė su juo susisiekti radijo ryšiu, tačiau pilotas jam neatsakė ir toliau pavojingai blaškėsi ore. „Tokiems skraidyklės manevrams oro sąlygos daryti įtakos negalėjo“, – sakė policijos cituojami įvykį matę liudytojai.

Nereaguodamas į pastabas parasparnis pavojingai žemėjo ir dingo už medžių. Sekdami variklio garsą, vyrą rado javų lauke. Iškvietę pagalbą pažįstami vyrai bandė gelbėti pilotą, pirmieji į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai taip pat prisidėjo prie vyro gaivinimo, tačiau atvykę medikai konstatavo jo mirtį.

Įvykio aplinkybes ir priežastis tiria Alytaus apskrities VPK Prienų rajono PK pareigūnai. Tyrimą kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokurorai.

alfa.lt