A lygos VI turo anonsas

Šiaulių „Šiauliai“ v Vilniaus „Žalgiris“ (balandžio 4d. 18:00, Šiaulių „Gytarių“ stadione, transliacija per TV3 Play)

 

Turą atidarys dvi rungtynės vyksiančios tuo pačiu metu („nuostabi“ planavimo strategija). Būtent šios yra vienos laukiamiausių ne tik dėl to, kaip arti viena kitos komandos yra turyrinės lentelės atžvilgiu, bet ir kontekstas ties Manto Kuklio išvykimu iš „Žalgirio“.

 

Šeimininkai „Šiauliai“ patyrė skaudžią nesėkmę Panevėžyje prieš lygos lyderius rezultatu 3:1. Praeitą sezoną susikūrusi gynyba paremto žaidimo etiketę, panašu, sunkiai sekėsi ją išlaikyti prieš „Panevėžio“ nesustabdomą lokomotyvą. Iki Panevėžio atvykęs komandos palaikymas turėtų šiuo metu jaustis ir džiugiai ir šiek tiek pesimistiškai. Protingai žaidžiamos pozicinės progos, Manto Kuklio lyderystė, Deivido Šešplaukio forma bei Oleksij Ščebetun ir Eligijaus Jankausko skirtingais metodais kuriamos pavojingos progos prie oponentų vartų turėtų suteikti sveiko optimizmo, jog tai komanda planuojanti kovoti dėl galymybės pabaigti sezone ketvertuky geriausių. Kas turėtų kelti nerimą, tai būtent kaip buvo praleisti įvarčiai iki dabar – būtent chaosas kamuoliui atsidūrus baudos aikštelėje ir paskutinėse rungtynėse Lino Klimavičiaus įvartis standartinės progos metu atlikus smūgį galvą. Liną buvo apsupę trys „Šiaulių“ komandos žaidėjai, bet to neužteko siekiant sustabdyti jau trečią kartą po standartinės situacijos kamuolį į vartų tinklą pasiuntusį gynėją. Gali būti, jog rinktinei atstotavęs gynėjas yra taip nesustabdomas antrame aukšte, arba „Šiauliai“ turi problemų stabdant progas baudos aikštelėje.

 

Čempionai šventė pergalę „Sportimoje“ rezultatu 4:0 prieš Sūduvą. Skirtumas gana apgaulingas, jeigu turėtume kontekstą žaidimo iki pirmo įvarčio, tačiau teisingas žvelgiant kaip rungtynės toliau rutuliojosi antroje pusėje. Sunku ką nors akivaizdaus teigti apie šį pasirodymą iš Žalgirio pusės – talento turi daugiau, Tomislav Duka savo reputaciją po debiutinių sezono rungtynių taiso ir Mathias Oyewusi yra nesąžiningai greitas prieš tipinius A lygos gynėjus. Teisybė, čia laukia antras rimtas patikrinimas šiai komandai, nes be rungtynių prieš „Kauno Žalgirį“, kurios baigėsi lygiosiomis, Vladimir Čeburin vadovaujama kariauna iki šiol nežaidė prieš tiesioginius konkurentus.

 

Spėjimas: 1:1, bet visų dėmesys vis tiek sutelktas ties Mantu Kukliu

 

Kauno Rajono „Hegelmann“ v Panevėžio „Panevėžys“ (kovo 4d. 18:00, LFF Kauno treniruočių centro stadione, transliacija per TV3 Play)

 

Tuo pačiu metu vyks kita dvikova, kur abi komandos stengsis išlaikyti savo formą.

 

„Hegelmann“ brutaliai susidorojo su „Banga“ išvykoje rezultatu 0:5. 16 smūgių į vartų plotą iš 19! Jau nuo pirmų minučių pajutę kraują Kauno rajono ekipa nedelsė ir išnaudojo visas progas ne laimėti, bet pažeminti šeimininkus. Cesinha Cesar Santos taip pat išnaudojo progą įsirašyti į savo sąskaitą hattrick, tris įvarčius. Tai buvo itin svarbi „Hegelmann“ pergalė, kuri leidžia komandai atsigauti po ankstyvų sezono nesėkmių.

 

Kaip jau minėjau, „Panevėžys“ laimėjo jau penktas rungtynes iš eilės. Linas Klimavičius yra be diskusijos iki dabar geriausias šio sezono žaidėjas, o Ariagner Smith galima laikyti labiausiai patobulėjusiu. Taip, šį kartą pavojaus šalia „Panevėžio“ vartų buvo daugiau, viena iš progų liko realizuota, bet dėl to nematau priežasties kodėl būtų galima abejoti komandos pajėgumu kvojant jau dėl šeštos pergalės iš eilės.

 

Spėjimas: „Panevėžys“ tęsia seriją rezultatu 1:2

 

„Kauno Žalgiris“ v Telšių „Džiugas“ (balandžio 5d. 18:00, Prezidento V. Adamkaus VDU sporto centre, transliacija per TV3 Play)

 

Sekančią dieną atidarys rungtynės tarp apmaudžiai progos neišnaudojusio autsaiderio ir savo taškų kraičiu negalinčios pasigirti komandos, galimai kovojančios dėl titulo.

 

„Kauno Žalgiris“ ir toliau barsto taškus – šį kartą sužaidamas lygiosiomis su „Dainava“ 0:0. Sunkiai buvo galima tikėtis tokio nerezultatyvaus mačo ypač iš žalgiriečių pusės. Galima pasigirti relatyviai švaria gynyba, bet neišnaudota proga susirinkti pilnai tris taškus iš dzūkų turėtų skaudinti. Gali būti, jog čia ir yra Roko Garasto vadovaujamos komandos achilo sausgyslė – nepastovumas.

 

„Džiugas“ apmaudžiai neišnaudojo auksinės progos turėti jau dvi pergales šiame sezone – sužaista lygiosiomis prieš „Riterius“ 1:1. Kodėl apmaudžiai? Jardeu Ribeiro nerealizuotas 11m baudinys. Iškovotas taškas taip pat svarbus galimai kovojant dėl išlikimo A lygoje, bet tai nekeičia realybės, jog auksinė proga buvo neišnaudota. Apskritai, žaidžiant prieš „Riterius“, „Džiugo“ žaidimas buvo  daug geresnis prisiminus ankstesnius pasirodymus, bet čia reiktų neignoruoti fakto, jog žaidei prieš iki dabar paskutinę vietą užimančią ekipą.

 

Spėjimas: šeimininkų „Kauno Žalgirio“ pergalė 3:0

 

Vilniaus „Riteriai“ v Gargždų „Banga“ (balandžio 5d. 19:00, LFF stadione, transliacija per TV3 Play)

 

Pirmos sezono rungtynės LFF stadione bus paženklintos kova tarp dvejų šiuo metu ne geriausią futbolą rodančių ekipų.

 

Smagus jausmas buvo tiksliai atpsėti rezultatą paskutinių „Riterių“ rungtynių. Kaip minėjau, bus įvartis, bet nebus pergalės. Potencialiai šį kartą yra puiki proga laimėti pirmajį mačą. Tačiau realybė tokia, kad situacija atrodo itin prasta – neišnaudotos progos puolime, smūgiai iš nekokybiškų situacijų ir desperacija tiem patiems puolėjams pagaliau pasižymėti. Gynyboje situacija geresnė, bet paskutinėse rungtynėse išvykoje ji neprilygo prieš tai rodytai formai. Sunku neakcentuoti ir to, jog komandą treniruoja vis dar laikinas strategas.

 

„Banga“ po skaudaus pažeminimo turėtų jaustis skolingi savo palaikymui. Žinoma, nesitikėsi jog ši sudėtis konkuruos kaip lygi su lygiu prieš europiniams etapams besiruošiančią „Hegelmann“, bet prasileisti namuose į savo vartus penkis įvarčius yra neatleistina.

 

Spėjimas: nuobodžios 0:0 lygiosios

 

Marijampolės „Sūduva“ v Alytaus „Dainava“ (balandžio 5d. 20:00, Marijampolės futbolo arenos manieže, transliacija per TV3 Play)

 

Turą vainikuos kova dėl maniežo! Žinoma, juokauju, ne tik „Dainava“ skolinosi maniežą savo namų rungtynėms.

 

Skaudus pralaimėjimas prieš Marijampolėje ne itin mėgiamą „Žalgirį“. Rezultatas suprantamas – žaisti be vieno žaidėjo prieš  čempionus turint omeny telnto lygmens skirtumą yra mažų mažiausiai neparanku. Raudona kortelė irgi, pagal taisykles teisinga ir dėl jos kaltas tik pats Augustinas Dubickas, kuris tokio savo debiuto oficialiose rungtynėse vilkint Sūduvos marškinėlius nenorės prisiminti. Pozityvas – žaidimas iki raudonos kortelės. Negatyvas – viskas po to. Dabar Dovydo Lastausko laukia svarbiausias išbandymas – viena yra žaisti ir būti vertinamas prieš ženkliai stipresnes ekipas, kita yra daryti tą patį, bet prieš to paties pajėgumo komandas.

 

„Dainavą“ nėra taip lengva vertinti. Geriausias pasirodymas buvo prieš „Bangą“, kai antroje pusėje perėmė rungtynių vėžes į savo rankas. Pasirodymas Telšiuose turėjo gana nuvilti vien tiek kiek progų liko neišnaudota, bet trys taškai buvo parvežti. Mače Vilniuje prieš „Riterius“ trūko aštrumo ir viskas pasibaigė lygiosiomis. Prieš „Kauno Žalgirį“ uždavinys panašu buvo atliktas, teisybė, prireikė ir šiek tiek fortūnos. Dabar bus įdomu stebėti, kaip seksis prieš „Sūduvą“ ir kaip žaisti bus nusiteikę dzūkai.

 

Spėjimas: „Sūduva“ reabilituojasi rezultatu 2:0