A lygos V turo anonsas

Rinktinių pertrauka suteikė pirmą ilgesnę pertrauką aukščiausios lygos sezone, kurio metu dauguma sirgalių tikisi, jog jų favoritai pagerins turimą situaciją ar bent jau palaikys prieš tai rodytą formą. Ta proga peržvelkime šio savaitgalio batalijas.

 

Gargždų „Banga“ vs. Kauno Rajono „Hegelmann“ (kovo 31d. 18:00, Gargždų miesto stadione, transliacija per TV3 Play)

 

Sunkiai nuspėjamas susitikimas atsižvelgiant į tai, jog abi komandos potencialiai turi kur gerėti su turimu personalu.

 

Gargždiškiams išvyka Marijampolėje prieš „Dainavos“ futbolininkus nenuskilo – teko pripažinti priešininkų pranašumą rezultatu 2:1. Tačiau ne viskas taip pesimistiška, kaip gali atrodyti. Karolis Laukžemis realizavo pirmą įvartį šiame sezone, Ignas Venckus aštrina puolimą vis gerindamas savo sugebėjimus ir Robertas Vėževičius primena visiems, jog jis dar tikrai turi parako žaisti A lygoje. Kas kelia nerimą, tai komandinė gynyba prieš kontratakas. Taip pat, pirmas praleistas įvartis buvo standartinės situacijos metu, kamuolį pakėlus į artimajį kampą. Ekipai, kuri turi savo sudėtyje žaidėjus galinčius dominuoti antram aukšte, tai yra neatleistina.

 

„Hegelmann“ šventė savo antrają pergalę prieš telšiškius rezultatu 2:0. Nors ir sezono pradžia kupina skaudžių pralaimėjimų „Sūduvai“ bei „Šiauliams“, abi pergalės buvo laimėtos prieš oponentus, kuriuos tokio kalibro sudėtis turėtų be vargo įveikti. Taip buvo ir paskutinėse rungtynėse – didelio kiekio pavojingų progų nebuvo suteikta „Džiugui“, kai puolime buvo pastoviai palaikomas spaudimas priešininkams. Verta pažiūrėti vien santrauką norint išvysti Giedriaus Matulevičiaus puikų rezultatyvų perdavimą. Tuo pačiu, sau pasitikėjimo turėtų pridėti Michale Thuique, kuris įsirašė pirmajį įvartį į savo sąskaitą šiame sezone. Klausimas išlieka – ar matomas progresas bus reikšmingas kovojant prieš pajėgesnes ekipas, nes prieš „Bangą“ yra aktualiau palaikyti čia parodytą formą.

 

Spėjimas: 1:0, šeimininkai švenčia netikėtą pergalę, o tinklalaidės švenčia progą pakalbėti apie galimą pavojų Skerlai kristi iš trenerio posto

 

Panevėžio „Panevėžys“ vs Šiaulių „Šiauliai“ (balandžio 1d. 13:00, „Žemynos“ progimnazijos stadione, transliacija per TV3 Play)

 

Šio turo sunkiasvorių dvikova, kuri gali labai daug nulemti gale sezono.

 

„Panevėžys“ įveikė Kauno ekipą rezultatu 2:1. Pagyrų nusipelnęs „Panevėžio“ startas – keturios pergalės ir surinkti visi galimi taškai bei dabar įveiktas vicečempionas. Vyriausiojo trenerio Gino Lettieri rezultatai jau matosi ir individualime žaidime – jo priežiūroje Ariagner Smith atrodo kaip absoliučiai kitas žaidėjas, sunku atpažinti palyginus su praeitas metais. Sunku būtų rasti kokią nors kritiką, bet šiose rungtynėse panevėžiečiai buvo pagaliau nuginkluoti ir Vytatuto Černiausko praleistas įvartis į tolimajį kampą gali potencialiai sukelti abejonių. Tačiau vėliau atlaikytas Brahim Konate smūgis galva turėtų nutildyti skeptikus.

 

„Šiauliai“ šventė užtikrintą pergalę prieš „Sūduvą“ rezultatu 3:0. Šiauliečiai rodo formą, kuria nusileistų nebent tik būsimam varžovui. Buvęs sūduvietis Eligijus Jankauskas realizavęs dvi progas akivaizdžiai kesinasi į šio sezono auksinį batelį. Po tokio dominavimo sunku ir įvardyti kokius nors trūkumus, tačiau atminty išlieka šįmet vienintelis kartas, kai buvo prarasti du potencialūs taškai prieš „Kauno Žalgirį“ ir kaip Mindaugo Čepo kariauna atrodė tą kartą.

 

Spėjimas: Panevėžys tęsia pergalių serija pergale 3:1

 

Telšių „Džiugas“ vs Vilniaus „Riteriai“ (balandžio 1d. 15:00, „Ateities“ progimnazijos stadione, transliacija per TV3 Play)

 

Melagių diena tęs dvikova tarp, šiuo metu, dvejų lentelės dugno komandų.

 

Po trečio iš eilės pralaimėjimo, „Džiugas“ grimsta į turnyrinės lentelės apačią. Puolime atrodo, jog yra prošvaiščių – Motiejus Burba ir Edward Sarpong pastoviai kelia nemalonumus opozicijos gynėjams. Problema, deja, yra gynyba. Septynis praleisti įvarčiai, nulis sausų rungtynių. Statistika, kuria gali lygintis tik su „Banga“ ir iki dabar dvejais daugiau prasileidusia „Sūduva“. Sirgalių labui tikėkimės, jog komandos įdirbis pertraukos metu atsilieps geresniais rezultatais žaidimu gynyboje.

 

Sostinės ekipai labai nenuskilo Vilniaus derbyje – pralaimėta 1:0 po Pauliaus Golubicko vėlyvo įvarčio. „Riteriai“ atsisveikino su savo strategu, taip atsakydami į klausimą „kuris strategas praras savo postą pirmas?“ Rašydamas apžvalgą penktadienį aš vis dar nežinau, kas treniruos „Riterius“ šeštadienį – tinklalaidėse buvo užsimintas tik serbiškos pilietybės strategas. Gali būti, jog vadovaus Matthew Silva, kuris praeitą sezoną vadovavo „Sūduvai“ sezono gale. Jo treniruojami „Riterių“ dubleriai atrodo įspūdingai Pirmoje lygoje, tačiau nereikia lyginti konkurentų žemesniame divizijone su esančiais aukštesniame. Paminėsiu, jog rungtynėse sostinės ekipa turėjo gerų progų ir galėjo potencialiai įsirašyti į savo sąskaitą pirmajį įvartį, deja, jų vis dar nėra po keturių turų. Galima pagirti ir visai tvarkingą gynybą. Aišku, praleisti lemiamą įvartį, kai priešininkas, kuris nepasižymi ūgio savybėmis, laimi dvikovą ore yra apmaudu.

 

Spėjimas: „Riteriai“ pelno pirmą įvartį, bet ne pergalę, rezultatu 1:1

 

Vilniaus „Žalgiris“ v Marijampolės „Sūduva“ (kovo 1d. 19:00, „Sportimos“ manieže, transliacija per TV3 Play)

 

Dvikova praminta lietuviškuoju „El Classico“ manau vis dar išskirtinai pritrauks žiūrovų dėmesį.

 

„Žalgiris“ paskutinėmis rungtynių akimirkomis išplėšė pergalę jau minėtam Vilniaus derbyje. Tiesą pasakius, iki dabar abi „Žalgirio“ pergalės buvo laimėtos paskutinėmis minutėmis – lemiamą įvartį į „Bangos“ vartus Kipras Kažukolovas pelnė 84-ą minutę. Tendencija ar ne, bet čempionai rikiuojasi trečioje lentelės pozicijoje su septyniais taškais lenkdama „Dainavą“ tik įvarčių santykiu. Teisybė, jog sezonas dar šviežias ir anomalija buvęs debiutas gana sumaišo pozicijas. Tačiau faktas ir tai, jog žalgiriečiai iki dabar žaidė tik prieš komandas, kurios išsiriakavę lentelės antroje pusėje. Taip, „Kauno Žalgiris“ šiuo metu užima 6-ą vietą ir galima ginčytis, ar verta juos įtraukti kartu su kitomis prieš tai minėtomis komandomis, tačiau sunku paneigti, jog „Žalgiris“ ir turėdamas patogiai išrikiuotą sezono pradžią, neišnaudoja progų. Tokios mano įžvalgos, deja, gali būti bereiškmės – „Žalgiris“ lenkia visas komandas savo komplektacija. Galima teigti, jog turi ir per daug. Šiuo metu, kol komanda nėra įgavus savo čempioniškos formos, prieš tai minėtas Kipras Kažukolovas spindi kaip svarbiausias aikštės žaidėjas.

 

Po skaudaus pralaimėjimo Šiauliuose, sunku ką pagirti „Sūduvos“ gretose. Teisybė, komanda tikrai dabar nekovoja titulo lenktynėse, tad nereiktų ir tikėtis stebuklų išvykoje prieš vieną geriausių formų rodančią komandą. Galima pasidžiaugti, jog komandai puolime pavyksta ir prieš stipriausias ekipas susikurti progas, jog Giedrius Zenkevičius atrodo dabar kaip stabilus pasirinkimas vartininko pozicijoje ir kad potencialo komandai, kaip vienetui, augti yra daug. Įdomu bus išvysti, ar treneriui Dovydui Lastauskui pavyko realizuoti šią pertrauką tvarkaraštyje integruojant pasiskolintus žaidėjus.

 

Spėjimas: optimistiškai, mano subjektyvia nuomone, lygiosios 1:1

 

Alytaus „Dainava“ vs „Kauno Žalgiris“ (balandžio 2d. 17:55, Marijampolės futbolo arenos manieže, transliacija per TV6 ir TV3 Play)

 

Turą vainikuos dvikova, kurioje aistrų neturėtų trukti.

 

Praeitą kartą dzūkai pasinaudojo proga Marijampolėje ir įveikė gargždiškius. Komandos itin aktyvus žaidimo braižas turėtų ir toliau tęstis po pertraukos turėjus laiko pailsėti. Sunku nesižavėti Aaron Olugbogi žaidimu – krašto puolėjas puikiai prisitaikė prie A lygos gynybų. Teisybė, jog aukštą dabartinę poziciją lentelėje „Dainavai“ lemia ir palankus tvarkaraštis – pergalės prieš „Bangą“, „Džiugą“, lygiosios prieš „Riterius“ bei pralaimėjimas prieš „Hegelmann“. Būtent po pralaimėjimo ir minėjau, jog „Dainava“ atrodo daug geriau, nei ką liudytų tas rezultatas ir regis po trijų turų jaučiuosi teisus. Deja, šį kartą laukia pergalių išalkęs rimtesnis oponentas.

 

Skaudus pralaimėjimas „Panevėžyje“ gali priverst abejoti Roko Garasto ekipos pajėgumais. Tačiau tokias išvadas galima priimti tik paviršutiniškai vertinant rezultatus, nes žvelgiant iš matomo žaidimo pusės, ši komanda yra labai pavojinga. Spartus žaidimo tempas ir sukuriamos progos kontratakuojant – būtent to laukia žalgiriečių puolimo grandis. Kodėl tada „Kauno Žalgiris“ neturi daugiau taškų? Gynyba. Pasikartosiu, jaunas sezonas, bet tik vienos „sausos“ rungtynės ir penki praleisti įvarčiai. Problemas gynyboje tarsi vainikuoja Martyno Dapkaus žaidimas – jau antrą kartą šį sezoną jo dėka priešininkai yra apdovanojimi 11m baudiniu į Kauno vartus. Dar pirmas kartas yra suprantamas – „Sūduva“ ir taip pralaiminėjo rungtynes užtikrintai, bet šį kartą žaidimas ranka nulėmė rungytnių eigą.

 

Spėjimas: „Kauno Žalgirio“ pergalė rezultatu 0:2

 

Arnoldas Ragažinskas