Ar „Samsung Galaxy Note20|Note20 Ultra“ yra geriausi šių metų flagmanai? Apžvalga
„Samsung Galaxy Note“ serija visada buvo pozicionuojama kaip ne šiaip flagmanai, o įrenginiai orientuoti į verslo klasę: „S Pen“ rašiklis, ypatingos ofisinių programų galimybės ir didelio ekrano bei puikaus autonominio veikimo derinys. Varlė.lt specialistai pastebi, jog per devynis egzistavimo metus, serijos pozicionavimas nepasikeitė: rinkoje tiek triukšmo ir madų, o „Galaxy Note“ lieka savimi. Ir čia net nesutrukdė turbūt vienas didžiausių skandalų išmaniųjų telefonų pasaulyje apie sprogstantį „Galaxy Note 7“.
Kokie yra „Samsung Galaxy Note20“ ir „Galaxy Note20 Ultra“ privalumai bei trūkumai? Apie viską – šioje apžvalgoje.
Atnaujintas „S Pen“ rašiklis
Tradiciškai pagrindinis „Galaxy Note“ žavesys ir išskirtinumas susijęs su „S Pen“ rašikliu. Šiais metais „S Pen“ gavo nemažai atnaujinimų ir nors ir netapo tikslesnis (nustato 4096 paspaudimo lygių), tačiau dabar rašiklis kur kas greičiau reaguoja į prisilietimus prie jutiklinio paviršiaus (9 ms vietoje 40 ms praeitų metų modelyje). Rašiklio reagavimo laikas „Note20“ modelyje lyginant su „Note10“ tapo 60% greitesnis, o „Note20 Ultra“ lyginant su „Note 10+“ net 80%. Praktikoje tai reiškia, kad nėra ryškaus vėlavimo pridedant rašiklį prie ekrano – galima iškart matyti reakciją ir veiksmą. Pavyzdžiui, jei jums kada nors teko rinkti tekstą naudojantis senu ir lėtu kompiuteriu, be abejonės, žinote tą jausmą, kai surinkus pirmas raides ekrane pradžioje nieko nematote, nes kompiuteris „nespėja“ ir tik vėliau įsivažiuoja. Štai su maždaug tokia problema, tik liečiant ekraną rašikliu, bandė kovoti „Samsung“ savo „Note20“ modelyje. Ir jam pavyko tai padaryti.
Ir dar 120 GHz ekrano „Ultra“ modelyje dėka „S Pen“ sąveikauja su juo dar sklandžiau ir įdomiau. Kartu su rašikliu patobulinta ir „Galaxy Notes“ programėlė: padidintos užrašų sinchronizavimo realiuoju laiku su telefonu, nešiojamu ir planšetiniu kompiuteriu galimybės. Taip pat atsirado galimybė kurti pastabas naudojantis diktofonu, tekstą paversti „Power Point“ prezentacija ir pan. Verta paminėti ir tai, kad pagerėjo integravimas su „Microsoft“ programomis: galimas ranka rašytų pastabų importas iš „Power Point“ ir „Word“, sinchronizuoti su „OneNote“ ir pan.
„Galaxy Note20“ ir „Note20 Ultra“ dizainas
2020 metų „Galaxy Note“ serijos dizainas negavo kokių nors ryškių pakeitimų: tai tie patys pamėgti flagmanai su beveik stačiais kampais ir kraštuose užapvalintu ekranu. Beje, kiek užapvalintą ekraną turi tik „Note20“, o štai „Ultra“ įrenginys yra absoliutus stačiakampis. Kameros blokai čia primena tai, ką jau matėme „S20“ modelyje: lygią didelių vienodo dydžių objektyvų eilę. Tiesą sakant triguba galinė kamera atrodo labai tvarkingai. Rašiklio lizdas persikėlė į kairę pusę, o garsumo bei užrakto mygtukai – grįžo į dešinę. Ir taip tikrai daug daug patogiau nei buvo.
„Samsung Galaxy Note20 Ultra“ tiek priekį, tiek nugarėlę dengia naujausias „Gorilla Glass 7 Victus“ stiklas, o štai paprastame „Note20“ ekraną dengia „Gorilla Glass 5“, o gale turime matinį plastiką. Abu modeliai turi viengubą 10 MP kamerą, kuri yra išdėstyta viršutinės ekrano dalies centre. Abu „Note“ modeliai labai dideli ir savo matmenimis yra artimi „S20+“ ir „S20 Ultra“ įrenginiams. „Galaxy Note20“ neturi ausinių jungties, ultragarsinis pirštų atspaudų skaitytuvas yra ekrane, o apsauga nuo vandens čia IP68 standarto.
„Samsung Galaxy Note20“
Gamintojo atstovai kartais užsimena, kad „Samsung Galaxy Note20“ skirtas tiems, kas nori susipažinti su serija, tačiau „pažintiniais“ šio modelio parametrus ir funkcijas tikrai nepavadinsi. Taigi: 6,7 col. Super AMOLED ekranas su 2400×1079 pikselių raiška, „Exynos 990“ procesorius, 8 GB operatyviosios RAM LPDDR5 atminties ir 256 GB UFS 3.1 standarto saugyklos. Tiesa, lizdo atminties kortelei čia nėra, bet su tokios saugyklos talpa vargu ir ar reikėtų.
Galinė „Note20“ kamera savo charakteristikomis yra panaši į tą, kurią turi „Samsung Galaxy S20“ – tai trigubas blokas su dviem 12 megapikselių moduliais (pagrindiniu ir plačiakampiu) ir vienu 64 megapikselių objektyvu, kuris atsako už trigubą optinį priartinimą. Pagrindinis ir teleobjektyvas gavo optinį stabilizatorių ir fazinį automatinį fokusavimą. Priekinė kamera „Note20“ ir „Note20 Ultra“ yra vienoda ir atrodo taip: 10 MP, f/2,2, yra automatinis fokusavimas. Nuotraukų kokybė – nėra ką ir kalbėti – įspūdinga, „Samsung“ išlaiko savo aukštą kartelę.
„Galaxy Note20“ turi 4300 mAh bateriją ir tai kažkiek stebina, nes pavyzdžiui, „S20+“ su labai panašiais parametrais yra aprūpintas 200 mAh talpesniu akumuliatoriumi. Paprastai „Galaxy Note“ konkurentų ir „S“ serijos išmaniųjų fone išsiskirdavo didesniu autonominiu veikimu, tačiau šįkart to gamintojas neakcentuoja, tad kažkokių didelių stebuklingų baterijos veikimų tikėtis neverta. Tiesa, prieinamas greitas įkrovimas (50% per pusvalandį). Palaikomas ir spartusis belaidis įkrovimas.
„Samsung Galaxy Note20 Ultra“
„Samsung Galaxy Note20 Ultra“ gavo 6.9 col. įstrižainės Dynamic AMOLED ekraną su 3088×1440 pikselių raiška ir naujausiu „Gorilla Glass 7 Victus“ stiklu. „Corning“ žada, kad naujasis stiklas atsparus kritimams net iš 2 metrų aukščio, tačiau bandyti specialiai to kažkaip su šituo gražuoliu nesinori. Už našumą atsako Exynos 990, o atminties prasme gali būti dvi versijos: 8 GB RAM /256 GB saugyklos bei 12 GB RAM/512 GB saugyklos. Beje, skirtingai ne paprastame „Note20“, „Ultra“ modelyje yra numatytas microSD atminties kortelių iki 1 TB lizdas.
Galinė kamera yra kiek suprastinta tos, kuria aprūpintas „S20 Ultra“ įrenginys, versija ir atrodo taip: 108 MP (1/1.33″) pagrindinės kameros modulis, plačiakampis 12 MP objektyvas ir 12 MP teleobjektyvas su f/3.0 diafragma, kuris pasižymi 5x optiniu ir 50x hibridiniu priartinimu. Ar tai reiškia, kad „Note“ turi prastesnę kamerą? Tikrai ne. Tiesiog dabar gamintojas dėmesį sutelkė į greitį ir kokybę ir štai kodėl. Visų pirma, 100x priartinimas labai vilioja pirkėjus, tačiau praktikoje su tokiu artinimu nuotraukose gaunasi košė. „Note20 Ultra“ modelyje yra 5x optinis ir 50x hibridinis priartinimas ir to pilnai užtenka. Antra, „Note“ modelyje optika yra šviesesnė: f/3,0 prieš f/3,5 „Galaxy S20 Ultra“ modelyje. Nuotraukos tikrai puikios net ir nepalankaus apšvietimo sąlygomis. Trečia, lazerinis automatinis fokusavimas išsprendžia „Galaxy S20 Ultra“ problemas su fokusavimu. Lazeris pakeitė gylio jutiklį, todėl išsiliejęs fonas portretuose jau ne toks ryškus, tačiau dabar „Galaxy Note20 Ultra“ fokusuojasi labai greitai ir tiksliai.
Pagrindinis abiejų „Note20“ kamerų privalumas susijęs su itin aukštos kokybės filmavimo galimybėmis. Yra prieinamas 8K filmavimas su 24 kadrų per sekundę sparta. Rankinio nustatymo režime atsirado galimybė reguliuoti priartinimo greitį, taip pat galima nurodyti, į kokius integruotus mikrofonus įrašyti garsą (jų abu naujieji „Note“ turi po keturis) ir net pasirinkti išorinius garso įrašymo šaltinius, prijungiamus tiek per C tipo USB, tiek per Bluetooth. Tarp kitko, tokiu šaltiniu gali būti ir naujosios „Galaxy Buds Live“ ausinės. Baterija čia mažesnės talpos nei „S20 Ultra“ modelyje, t.y. 4500 mAh, šįkart gamintojas nusprendė neakcentuoti baterijos aspekto.
Kokį telefoną pirkti? Apibendrinimas
Pasak Varlė.lt telefonų specialistų, skirtumai tarp „Galaxy S“ ir „Galaxy Note“ serijų tampa vis ryškesni. Anksčiau „Note“ demonstravo „Samsung“ inovacijas, o šiais metais daugiau laurų atiteko „S20 Ultra“ modeliui, tačiau „Galaxy Note“ – tai visų pirma istorija apie „S Pen“ rašiklį ir unikalias darbo funkcijas. Analogų ši serija paprasčiausiai neturi, todėl tam žmogui, kuriam reikalingas rašiklis – be abejonės verta rinktis vieną iš „Galaxy Note20“, o tiems, kurio jo nereikia – kažką iš „Galaxy S20“ arsenalo. Viskas paprasta.
O štai kurį būtent „Note“ rinktis – sudėtingesnė užduotis. „Galaxy Note20 Ultra“ siūlo viską ir iškart – tai bekompromisis pasirinkimas su geriausiais parametrais. Tikrai džiugina, kad gamintojas ištaisė automatinio fokusavimo spragas, aprūpino telefoną 256 GB talpa ir pasiūlė versiją be 5G (tiems, kurie paprasčiausiai nemato prasmės už jį permokėti). Lyginant su „Galaxy Note10+“, daug kas patobulėjo, todėl naujiena be abejonės verta dėmesio.
O štai „Galaxy Note20“ iškeitė stiklinį korpusą į plastikinį, prarado optinį priartinimą ir Dynamic AMOLED ekraną. Ir apskritai, keista 2020 metais turėti reikalų su 60 GHz ekranu, tačiau didelė baterija ir nedideli kamerų ir našumo patobulinimai – visai nemenka priežastis, dėl kurios verta rinktis jį, o ne kompaktiškesnį „Galaxy Note10“.