Kaukių devėjimas sukelia bėrimus? Kaip apsisaugoti?

Kosmetologai vis dažniau išgirsta įvairių nusiskundimų, dėl besiformuojančių bėrimų, kurių priežastis – apsauginės veido kaukės! Kosmetologai šį reiškinį vadina MaskaAcne. Pastaraisiais mėnesiais tai ypač aktuali problema, kuri dažniausiai pasireiškia smakro, skruostų ir viršutinės lūpos srityse. Na, o geriausia prevencija šiai bėdai – veido odos valymas, kuris padės panaikinti nemalonius bėrimus.

Prevencija nuo bėrimų

Naudojant apsaugines veido kaukes susidaro drėgna, šilta aplinka tarp kaukės ir mūsų odos. Nepaisant pastovaus dirginimo, tokioje aplinkoje ne tik puikiai dauginasi bakterijos, bet pažeidžiamas ir mūsų odos apsauginis barjeras. Na, o ką jau kalbėti apie prakaitą… Mūsų odai išskyrus prakaitą, jis nebegali išgaruoti, o lieka „įkalintas“ tarp kaukės ir odos.

Ideali prevencija nuo bėrimų – naudoti vienkartines veido kaukes ir jas itin dažnai keisti. Tai tikrai sumažintų bėrimų riziką, tačiau atsižvelgiant į jų paklausą, kainą, darbdavių suteikiamas apsaugines priemones, deja, ne kiekvienas turime tam galimybę.

Jei tokiu atveju renkatės daugkartines veido kaukes, atsižvelkite į jų medžiagą. Rinkites švelnaus audinio kaukes, su kuriomis gerai jaučiatės – Jūsų odos nedirginama, nespaudžiama, o švelni ir maloni medžiaga nuteikia visai kitaip, kai reikia ją užsidėti. Kai kurių audinių kaukės yra per šiurkščios ir gali sukelti odos sudirgimą, nubrozdinimą. Sintetinio audinio veido kaukės nesugeria prakaito, todėl geriausia rinktis medvilnines kaukes, arba kaukes, kurių vidinėje dalyje būtų medvilnės.

Daugkartines veido kaukes būtina dažnai keisti ir plauti po kiekvieno naudojimo. Bakterijos kaupiasi medžiagoje, tad jų dažnai neplaunant, Jus gali labai stipriai išberti. Plaukite skalbimo mašinoje, idealiausia be skalbimo miltelių arba su bekvapiais skalbikliais.

Kaip prižiūrėti veido odą, kad nesiformuotų bėrimai?

  • Būtina intensyviai drėkinti odą. Drėkinimas sustiprins odos hidrolipidinį odos barjerą, kuris naudojant kaukes yra pažeidžiamas;
  • Veido odos prausimui naudokite švelnias, bemuiles prausimosi priemones. Venkite micelinio vandens, makiažo valymo servetėlių;
  • Naudokite antibakterines priemones. Idealu naudoti ne tik nakčiai, bet ir po nešiojama kauke;
  • Nenaudokite makiažo. Makiažas, susimaišęs su prakaitu, sudaro palankią terpę susiformuoti spuogams;
  • Prieš einant miegoti, būtinai pridrėkinkite lūpas lūpų balzamu/vazelinu;
  • Nespaudinėkite bėrimų;
  • Jau esančių bėrimų mažinimui padės rūgštinės (salicilo, glikolio rūgšties) priemonės ir veido odos valymo procedūros.

Veido odos valymas: rūšys

Yra išskiriami trys pagrindiniai veido valymo tipai – mechaninis, ultragarsinis, rūgštinis.

  • Mechaninis – tai vienas iš dažniausiai atliekamų veido valymo tipų. Tinka visiems odos tipams. Mechaninis veido valymas pirmiausiai prasideda demakiažu. Po to atliekamas veido odos šveitimas, kitaip tariant, nušveičiamos negyvos odos ląstelės. Sekančiame etape oda yra garinama, uždedama šildanti kaukė ar kompresas. Šiluma ir drėgmė padeda atverti poras, oda tampa minkštesnė. Tuomet kosmetologė rankomis išspaudžia inkštirus bei spuogelius. Baigus spaudymą meistrė privalo dezinfekuoti odą. Po dezinfekcijos uždedama maitinanti kaukė.
  • Ultragarsinis – šis valymo būdas kiek mažiau išvalo odą lyginant su mechaniniu metodu. Vis dėlto šios procedūros metu oda ne tik nuvaloma, bet ir prisotinama deguonies. Šis veido valymas yra labiau paviršinis nei giluminis, nes ultragarso bangos nėra tokios galingos, kad galėtų iš gilių ertmių ištraukti visus nešvarumus.
  • Rūgštinis arba cheminis valymas, taip vadinamas todėl, kad šio valymo metu naudojamos kosmetinės rūgštys, kurios geriausiai kovoja su spuogais, bėrimais. Tiesa, šio valymo nerekomenduojama naudoti vasaros metu, ypač saulėtomis dienomis, nes gali nudeginti veidą. Kosmetologė parinks tinkamiausios rūšies rūgštį Jums, rūgštiniu pilingu nušveis ir pamaitins Jūsų veido odą. Proceso metu ne tik pašalinami komedonai bei kiti nešvarumai, bet ir stipriai veikiamos odos ląstelės, kurios po procedūros daug greičiau regeneruojasi, oda tampa skaistesnė, dingta papilkėjimas.