„Cido“ arena: 2020 metų iššūkiai ir žvilgsnis į ateitį

Pirmasis šių metų karantinas renginių organizatoriams sumaišė visas kortas, tačiau tai nė iš tolo neprilygsta per patį svarbiausią finansiškai metų laiką įvestam antrajam karantinui. Panevėžio „Cido“ arena apžvelgia kaip 2020 metai atrodė vienoje didžiausių Lietuvos renginių vietų ir kaip buvo ir yra kovojama su iššūkiais.

Lietuviai karantine šiemet praleido maždaug penkis mėnesius, bet su vienokiais ar kitokiais ribojimais gyveno didžiąją dalį metų. Pirmasis karantinas baigėsi birželį, bet renginiai į didžiąsias šalies arenas negalėjo grįžti iki rudens. Nepaisant to, naująjį renginių sezoną „Cido“ arena pradėjo puikiai – čia rugsėjį buvo surengta daugiausia renginių iš visų didžiųjų Lietuvos arenų, daug puikių renginių įgyvendinta ir spalį.

Iš 98 šiais metais Panevėžio „Cido“ arenoje planuotų renginių iš viso įvyko 54 renginiai, tuo metu 44 renginiai – atšaukti. Visgi, jei prie dviejų karantinų priskaičiuosime ir vasaros renginių ribojimus, galime pasidžiaugti, jog „Cido“ arena šiemet daugiau nei pusę planuotų renginių įgyvendino per mažiau negu pusę metų.

Iš didžiausių „Cido“ arenoje dėl pandemijos neįvykusių renginių verta išskirti Tarptautines dviračių treko varžybas „Panevėžys 2020“, Lietuvos krepšinio lygos atkrintamąsias rungtynes, visų lauktas kalėdines muges ir kasmet daug lankytojų sulaukiančius šventinius koncertus, kurių gruodį čia planuota net septyni.

Karantino metu arena yra gyva krepšiniu, nes sporto renginiai be žiūrovų nėra uždrausti, o „Cido“ arenoje savo namų rungtynes žaidžia Panevėžio „Lietkabelio“ komanda. Tarp krepšinio varžybų ir pasiruošimo joms darbų arenoje taip pat vyksta krepšininkų bei Lietuvos dviračių treko rinktinės treniruotės.

Visgi, pandemija palietė ir krepšinį. Šiais metais per du sezonus „Cido“ arenoje iš viso atšaukta ar perkelta 14 rungtynių. „Nors dėl karantino sirgaliai arenoje gyvai stebėti varžybų šiuo metu negali, krepšinio sezonas vyksta toliau. Be abejo, žaisti tuščioje salėje yra be galo keista ir neįprasta, tačiau „Cido“ arenos profesionalumas, pagalba bei įrengtas didžiulis ekranas, kuriame rungtynes gyvai stebi fanai, labai padeda žaidėjams jausti visų palaikymą“, – atskleidė  „Lietkabelio“ klubo direktorius Martynas Purlys.

Atsižvelgiant į valdžios rekomendacijas bei siekiant užtikrinti lankytojų saugumą Panevėžio „Cido“ arenos administracija į susiklosčiusią situaciją reagavo labai efektyviai. Arenoje įrengtos dezinfekcinės stotelės, termovizorius, specialūs atitvarai bei grindų žymėjimai, o po kiekvienų krepšinio rungtynių ar kitų renginių patalpos kruopščiai dezinfekuojamos.

„Šiemet susidūrėme su išties didžiuliais išbandymais, tačiau nieko nelaukdami ėmėmės visų įmanomų saugumo priemonių ir tikrai sėkmingai pradėjome rudens renginių sezoną. Džiaugiamės, kad lankytojams galėjome pasiūlyti grįžti į renginius saugiai ir buvome suplanavę puikių renginių lapkričio ir gruodžio mėnesiams, tačiau susiklostė nepalanki situacija“, – teigė „Cido“ arenos direktorius Tomas Inčikas.

„Nepaisant to, tikrai nesėdime nukabinę nosies laukdami geresnių laikų. Iššūkių akivaizdoje gimsta nauji sprendimai. Pavyzdžiui, arenoje įrengėme didžiulį LED ekraną, kurio dėka per krepšinio rungtynes sirgaliai gali dalyvauti varžybose ir matyti save pačius. Šis virtualus sirgalių kambarys pritraukia po kelis šimtus fanų, kurių dalyvavimas ir palaikymas išties padeda komandai“.

„Nevykstant renginiams išnaudojome laiką produktyviai ir atlikome arenos pastato būklės patikrą, nes „Cido“ arenai greitai bus 15 metų. Peržiūrėjome visą savo turimą įrangą bei inžinerines sistemas, investavome laiko ir pinigų įvairių sričių tvarkymui. Jau dėliojamės kitų metų planus ir jau esame išties daug suplanavę 2021-ųjų Kalėdoms“.

„Šie metai mus išmokė, jog nors planuoti ateitį renginių organizavime ir išlieka vienu svarbiausių dalykų, svarbu nepamiršti gyventi ir džiaugtis šia diena. Darome viską, kad geriausi būtume šiandien, o rytoj būtume dar geresni, ir su nekantrumu laukiame kitų metų, kuomet vėl galėsime pakviesti žmones į kokybiškus ir saugius renginius“, – optimistiškai užbaigė T. Inčikas.