200 Vilniaus Universiteto studentų kreipėsi dėl V. Radžvilo padėties TSPMI
Vilniaus universiteto studentai kreipėsi į Vilniaus universiteto Rektorių prof. A. Žukauską, Vilniaus universiteto Tarybą, Vilniaus universiteto Senatą dėl prof. Vytauto Radžvilo padėties Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. Gegužės 16 d. kreipimąsi pasirašė 200 studentų.
„Mes, Vilniaus universiteto studentai, esame susirūpinę dėl to, kad Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, neskelbiant naujo konkurso, faktiškai naikinamas klasikinės politinės filosofijos profesoriaus etatas, iki šiol priklausęs profesoriui Vytautui Radžvilui. Jam siūloma dalyvauti kitame konkurse ne politikos teorijos, o jos empirinio tyrimo etatui užimti, kurio jis negali laimėti vien dėl formalių kriterijų. Instituto administracija – be rimtos priežasties – sprendimą jau priėmė, todėl jį atšaukti gali tik Universiteto Rektorius.
Atsiribodami nuo jo politinės ir visuomeninės veiklos, jo pažiūrų ir viešumoje vykstančių idėjinių ar ideologinių kovų bei bet kokios kritikos Instituto administracijai, prašome palikti prof. V. Radžvilą Institute, kuriame jis dirba nuo 2000-ųjų metų.
Būdami įvairių pažiūrų, daugelis mūsų pritariame toli gražu ne visoms profesoriaus idėjoms, tačiau iš patirties esame įsitikinę, kad jo dėstomi kursai vertingi tiek savo turiniu, tiek dėl išskirtinio, dėmesį pritraukiančio dėstymo: V. Radžvilas dėsto argumentuotai, išsamiai ir įžvalgiai, praturtindamas net ir tuos studentus, kurie nepritaria jo dėstymo būdams ar išsakomiems teiginiams.
Tikime, kad profesoriaus dėstymas ir idėjos, nors ne visiems patinkančios ir priimtinos, yra Instituto akademinės laisvės išbandymas, todėl privalo jame išlikti. Prof. V. Radžvilas, būdamas iškilus lietuvių intelektualas, sukaupęs ilgametę praktinę ir teorinę politikos supratimo patirtį, yra sunkiai pakeičiama ir labai svarbi figūra jaunosios kartos politikos mokslininkų ugdyme bei sandūroje su įvairių pažiūrų, patirčių ir išsilavinimų žmonėmis, kurių bendrabūvis yra būtina demokratijos ir akademinės laisvės sąlyga.
Nepritariame tam, kaip ši problema yra sprendžiama tiek administraciniu lygmeniu, tiek ir viešai. Laikome abi puses kaltas dėl situacijos eskalavimo, kuris nuėjo per toli ir jokiu būdu neturi baigtis prof. V. Radžvilo pareigų Institute praradimu. Mūsų įsitikinimu, profesoriaus išmetimas iš instituto būtų didžiulė klaida, dėl kurios labiausiai nukentėtų studentai, jų studijų kokybė ir šiems laikams svarbios įvairovės puoselėjimo galimybės.“
Vilniaus universiteto informacija